Autor Šela Marathon přináší hodně novinek, včetně tratě pro mladé jezdce od 11 let

Autor Šela Marathon přináší hodně novinek, včetně tratě pro mladé jezdce od 11 let image not found

Za 3 týdny startuje AUTHOR ŠELA MARATHONU 2018! 19. ročník odstartuje 1.9.2018 a přinese mnoho změn, plánovaných i vynucených...

První velkou změnou je návrat startu závodu do Týna nad Bečvou (startovalo se zde v letech 2000 - 05). Výhodou bude kratší vzdálenost od cílového zázemí na start.
Do původních plánů zcela nečekaně zasáhla vichřice, díky které je přesunut závod na podzimní termín. Většina následků lesní kalamity byla odstraněna a nyní se můžete těšit na skvěle vyčištěnou trasu, která vás budce bavit!
Zcela neplánovanou změnou je přesunutí cíle na louku u parkoviště pod hradem Helfštýnem. Na 4. palácovém nádvoří byla zahájena oprava renesančního paláce, která potrvá pravděpodobně až do roku 2020 (je znemožňěn průjezd hradem přes 3. nádvoří). Sjednotí se tak místo dojezdu závodu a zázemí pro závodníky i diváky.

Připravili pro vás celkem 3 trasy, nejdelší trasa má poprvé 100 km, střední 50 km, nejkratší 26 km, bude zachován závěrečný výjezd k hradu, po kterém bude následovat ještě jeden objezd a sjezd do cílového prostoru. Nejdelší trasa objíždí Helfštýn i v rámci první smyčky před hradem, zcela nová situace nastane před cílem všech tras: po objezdu hradu bude před cílem technický sjezd od hradeb!


Nové úseky u Valšovic a Paršovic, nová Oderská část nejdelší trasy naznačují, že AUTHOR ŠELA MARATHON prochází velkými změnami a je na co se těšit!

 

Trasy:

A MTB 100 km převýšení 2361 m Jarní MTB maratonská klasika AUTHOR ŠELA MARATHON opět potvrdí, že těžká trasa nemusí mít extrémní délku ani převýšení. První polovina tratě je maratonské cross country, které okoření těžký výjezd na Helfštýn, spousta technických pěšinek s šířkou na jedno kolo, první půlka je  zkrátka těžká a nejede. Nové pasáže u Valšovic a Paršovic vedou po lesních cestičkách s přírodním povrchem a nahradily méně zajímavé cesty na Oderské straně Moravské brány. Druhá polovina trasy v Oderských vrších vede okrajem Vojenského újezdu Libavá a je technicky méně náročná. Jezdivé táhlé výjezdy nabídnou z otevřených luk u Uhřínova výhledy do Beskyd, Hostýnských vrchů a Bílých Karpat. Rychlý přejezd Moravské brány přes Lipník nad Bečvou vás přiblíží k závěrečnému dobytí Helfštýna v sedle kola: na posledních 2 km nastoupáte 155 výškových metrů, pro tentokrát cíl není na Helfštýně, nově hrad objede a do cíle se sjíždí od hradeb na louku pod Helfštýnem.
B

MTB 50km převýšení 1362 m

 

Zábava, zábava a ještě jednou zábava! Střední MTB trasa vede pouze po Helfštýnské straně Moravské brány a je zcela jiná, než byste očekávali od padesátkových tratí v Česku: po startu v Týně nad Bečvou výjezd po asfaltu pod Helfštýn, dále pokračují dlouhá i střední trasa společně: trail kolem Šišemky, rychlé šotoliny s výhledy na drásalovské Hostýnské vrchy, Nětčický chodník, Jelení chodník, Valšovická jezírka, nové pasáže nad Paršovicemi, Mariánské údolí, Zbrašovský chodník, serpentýny v Křivém, trail do Rybářů - tyto všechny parády jsou součástí střední trasy! Rychlý závěr po Cyklostezce Bečva, asfaltový tahák po Eliášce, houpavé lesní chodníky před Týnem vás dovezou až k závěrečnému výjezdu (výšlapu) na Helfštýn, závěrečný objezd hradu a sjezd do cíle.
C MTB 26 km převýšení 799 m

Nejkratší trasa je od loňska otevřena mladým jezdcům již od 11 let - v kategoriích mladší žáci a žačky (2005-2006), dále starší žáci a žačky (2005-2004), kadeti a kadetky (2003-2002), dostupná je ale i pro kategorie 2001 a starší. Trasa startuje na návsi v Týně nad Bečvou, nejzajímavější traily v okolí Helfštýna nabídnou minimum asfaltu s pořádnou porcí hezkého terénu!

 

 

 

Těšíme se na Vás, ahoj 1. září na startu, vzkazuje ředitel závodu Aleš Procházka.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář