Při oklepávání stropu se objevily staré stropní malby, objev potěšil památkáře

Při oklepávání stropu se objevily staré stropní malby, objev potěšil památkáře image not found

Při oklepávání stropu v jedné z místností opravované knihovny v Hranicích se objevily staré stropní malby. Objev potěšil památkáře, ale vyvolaly vrásky u stavbařů. Ti musí nyní přizpůsobit práce tak, aby malby zůstaly zachovány. Nyní se řeší zakonzervování stropu a po důkladném rozboru maleb i jeho zrestaurování. Přesné stáří maleb se bude ještě určovat.

Knihovna je uzavřená od 25. června, kdy začala její rekonstrukce.  Cílem rekonstrukce je zatraktivnit a zmodernizovat stávající interiér tak, aby se knihovna stala místem, kde budou lidé rádi pobývat a děti i studenti tam budou rádi trávit čas. Budou se zde provádět drobné stavební úpravy, opravovat podlahy upravovat elektroinstalace, měnit vstupní dveře. Podlahy se budou brousit a doplňovat. Dojde i k částečné výměně elektroinstalace a svítidel.

Kromě stavebních zásahů se bude měnit i interiér. Starý nábytek z roku 1981, který je velmi opotřebovaný a složený ze dvou různých nábytků, už dosloužil. Asi v nejhorším stavu je v dětském oddělení. Regály na knihy ale už nestačí ani kapacitně. Dojde proto k výměně jak knihovních regálů, tak zbývajícího nábytku.

(text a foto město-hranice.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář