,,Zámky lásky,, i v Hranicích?

,,Zámky lásky,, i v Hranicích? image not found

Během několika posledních let zámečková mánie milenců zasáhla celý svět. Zatímco milenci považují zámky lásky za úžasný nápad, radnice měst jsou z této romantické novinky zoufalé.

Pár zámků zdobí už i zábradlí v Hranicích na mostě spojující sídliště Hromůvka a Kaufland a postupně přibývají další. Že by i zde vznikal ,,most lásky,,? Místo moc romantické není, ale jedná se pravděpodobně o jediný most, kde se dá zámek v našem městě snadno připevnit.

 

Jak vznikla tradice ,,zámků lásky,,?

Ve své básni Modlitba za lásku popsala příběh mladé srbské dívky Nady a důstojníka Relji, kteří si v srbském městečku Vrnjačka Banja slíbili věčnou lásku jen těsně před tím, než snoubenec odešel na frontu první světové války. Jenže tam se mladý oficír zamiloval do řecké dívky a zrušil zasnoubení s Nadou, která po krátké době, údajně žalem, zemřela. A právě to prý rozpoutalo první vlnu zámků lásky, které začaly používat její vrstevnice, aby je nic podobného nepostihlo.

Pont des Arts (česky Most umění) je most pro pěší přes řeku Seinu v Paříži. Od roku 1975 je most historickou památkou. Zábradlí mostu zatěžkávaly stovky zámků a denně přibývaly další. Zamilované páry tu pečetily svou lásku připevněním zámku se jmény a oba klíčky pak hodily do Seiny.  Podle odhadů zdobilo most na 700 tisíc zámků. Nyní je k zábradlí připevněna zábrana, aby pod váhou zámků tato histroická památka netrpěla.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář