Hranická kapela se může prosadit v soutěži mladých talentů Radia Haná

Hranická kapela se může prosadit v soutěži mladých talentů Radia Haná image not found

Pop-rocková kapela Hra'n'ice se probojovala do finále soutěže "Objev roku 2018 Radia Haná, aneb hledáme nové Radečky". S podporou svých fanoušků může nyní získat první místo a rozjet svou hudební kariéru naplno. Potřebuje hlas každého, komu se líbí jejich tvorba!

Rádio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA musica a hudební skupinou O5 a Radeček vyhlásilo talentovou soutěž pro mladé muzikanty. Z kapel, které se do soutěže přihlásili, vybrala odborná porota ve složení Marek Berger (programový ředitel Rádia Haná), Daniel Kašpar (hudební producent a majitel studia TA musica) a Ondřej Polák (basák a autor hitů skupiny O5 a Radeček) tři finalisty. Jedním z nich je právě také uskupení mladých hranických muzikantů HRA´N´ICE. 

O konečném vítězi rozhodnou fanoušci, tedy i vy! Pokud chcete hranickou skupinu v soutěži podpořit, stačí pro ni hlasovat na tomto odkazu! Zde si můžete také poslechnout jejich soutěžní song Hráz.

Pomůžete kapele vyhrát promo za 200 000 Kč a rozjet tak jejich hvězdnou kariéru?

 

Kapela HRA´N´ICE

Hra'n'ice jsou pop - rocková kapela, která vznikla na jaře roku 2016. Skupinu založil kytarista a kapelník Albert Jeřábek poté, co hrál s bubeníkem Márou Krucinou na představení "To nejlepší z Gympla". Vystoupení se oběma zalíbilo a řekli si, že by mohli v hraní pokračovat. Mikrofonu se chopil Kryštof Kudláček a v té chvíli scházel poslední důležitý člen - basista. Vlastně basistka. Albert s Kryštofem oslovili svou spolužačku Lucku Vymětalíkovou, jestli by s nima nechtěla hrát. A ona chtěla, koupila si basu, na kterou předtím nikdy nehrála, a mohlo se začít zkoušet. Kapela si dala název Disunion a v tomto složení odehrála několik koncertů.

Po necelém roce přišla první personální změna. Kapelu opouští bicman Mára a na jeho místo přichází Vladan Grmolec. V kapele ovšem chyběl sólový kytarista. Proběhlo několik zkoušek s různými kytaristy, nakonec se do kapely přidal Ben Slimáček. S novými členy dostala kapela nový název - Fénix. Ten ovšem stejně jako ten předešlý také dlouho nevydržel. Jelikož být z Hranic znamená pořád řešit nějaké hranice, bylo příhodné pojmenovat kapelu Hra'n'ice, tento název se kapely úspěšně drží.

Po necelém roce, ve kterém kapela vystupovala například na festivalu Rockové Hranice nebo jela hrát na festival do Holandska, nastává další změna v sestavě. V kapele se členové rozhodli pokračovat bez Kryštofa Kudláčka a jeho místa za mikrofonem se zhostil Ben. Do kapely taktéž přibyl nový člen na post kytaristy místo Bena a tím nebyl nikdo jiný než Benův bratr Tim Slimáček. V tomto složení se kapela tak nějak potácí od října roku 2017 českou hudební scénou a snaží se shánět co nejvíce příležitostí ke hraní.

Na otázku, kde probíhají zkoušky, členové kapely odpovídají: "Zkoušky probíhají v garáži u Alberta doma, čímž bychom chtěli poděkovat všem našim sousedům za trpělivost, protože ne vždycky hrajeme úplně čistě."

Texty kapele píše Tomáš Roreček, který je známý především svou tvorbou pro kapelu Chinaski, Kryštof, Ready Kirken nebo například Petra Bendeho.

V březnu roku 2018 se kapele podařilo nahrát 4 nahrávky ve studiu BOMB JACK. A o dva měsíce později se dostává do finálového kola soutěže objev roku Rádia Haná.

 

"Doufáme, že se nám s pomocí fanoušků podaří vyhrát. Na červen je opět zamluvené studio a plán je jasný. Natočit debutové CD."

 

Foto: archiv kapely Hra'n'ice

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář