Česká hymna zněla Casablankou

Česká hymna zněla Casablankou image not found

28. duben 2018 byl pro české judo úspěšným dnem. Lukáš Krpálek vybojoval v těžké váze titul mistra Evropy. Hranický oddíl však slaví jiný úspěch - Martin Bezděk získal zlatou medaili na African open dorostenců v marocké Casablance.

Martin Bezděk z týmu Judo Železo Hranice prošel sítem afrických soupeřů bez zaváhání až do semifinále, kde udržel Tunisana. Ve finále se Martinovi podařil otočit nepříznivý vývoj utkání se zkušeným Ázerbájdžáncem (osmý ve světovém žebříčku), kterého nakonec zdolal na dvě wazari.

„Martin si perfektním výkonem pojistil na sto procent svou účast na mistrovství Evropy a zároveň se přiblížil olympiádě mládeže do osmnácti let, která se bude konat v Buenos Aires,“ pogratuloval svému svěřenci trenér Luboš Holčák.

 

Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky Masters judo

Sobotní judistické úspěchy však stále nekončí. 28. dubna 2018 proběhlo také otevřené Mistrovství Masters Slovenska v Povážské Bystrici, kterého se účastnilo 10 států. Pro české judisty je tento turnaj vždy velkou výzvou a nejinak tomu bylo tento rok. Z ČR se celkem 60 mužů a 10 žen postavilo (za účasti početného doprovodu) na tatami a zabojovalo o cenné kovy.

Celkem jsme vybojovali 18 zlatých, 21 stříbrných a 18 bronzových medailí!

Velmi se dařilo železnému zástupci Tomáši Ličmanovi, který si odváží hned dvě zlaté trofeje. Vyhrál nejen svoji váhovou kategorii do 73 kg, ale také soutěž v zápase v boji na zemi – držení, páčení a škrcení, a stal se tak dvojnásobným mistrem Slovenské republiky Masters.

Na výkonech Tomáše je pozitivní fakt, že všechny zápasy dokončil před časovým limitem, čímž ukázal, že půlroční soustředěná příprava přinesla plody.

V boji na zemi se jednalo o velké překvapení, protože boje byly spojeny s vyšší váhou 81 kg a Tomáš ukázal své zkušenosti, které načerpal v roce 2002 v extralize za Brno – dvakrát hbitě uškrtil své soupeře na svou osobní techniku a jednou zase upáčil.

Dalším zástupcem Judo Železo Hranice byl Karel Kovář, který dlouhodobou přípravou nenechal nic náhodě a obsadil ve váze 73 kg druhé místo, stal se tak Vícemistrem SR Masters.

Tato akce opět ukázala, že české Masters judo má v Evropě výjimečné postavení! Nejen dosahovanými výsledky, ale i skvělou partou lidí, kterou nám mohou všichni závidět!

Úspěšnou akci zakončil večerní program s rejem čarodějnic.

 

Všem patří obrovská gratulace!

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář