Těší se vaše děti do školky?

Těší se vaše děti do školky? image not found

Nezadržitelným tempem se blíží čas zápisů do mateřských škol. Někteří rodiče se nemohou dočkat, až jejich ratolesti zabaví také někdo jiný, ostatní by nejraději zastavili čas a byli s dětmi klidně dalších pár roků doma. Nic nemění fakt na tom, že první květnový čtvrtek a pátek bude v hranických školkách rušno.

 

Ve čtvrtek 3. května 2018 od 8 do 16 hodin a v pátek 4. května 2018 od 8 do 12 hodin mohou rodiče přijít se svými dětmi k zápisu do mateřských škol. Uvedené termíny a čas se týkají školek zřizovaných městem Hranice, jsou jimi: MŠ Drahotuše, MŠ Pohádka Hromůvka, MŠ Míček Galašova, MŠ Sluníčko Plynárenská, MŠ Slunečnice a Klíček Struhlovsko a MŠ Šromotova pastelka.

 

Co je potřeba vzít s sebou k zápisu

K zápisu nezapomeňte přinést:

 • rodný list dítěte,

 • občanský průkaz žadatele,

 • vyplněnou Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání, kterou si můžete vyzvednout v jednotlivých školkách či stáhnout z jejich webových stránek.

 

Kritéria výběru

Při výběru dětí se školky řídí danými kritérií - přednost má dítě ze spádové oblasti, předškolák, dále dítě, které má ve školce sourozence a rodiče požadují jeho celodenní docházku...

 

Co vše musí dítě umět před nástupem do MŠ

Některé školky poskytují přímo seznam, co by dítě mělo při nástupu umět (samostatnost při jídle i oblékání, nutnost nemít pleny, schopnost vydržet půl dne bez rodičů…). Pro vlastní klid se určitě na vše ve školce doptejte.

Pokud víte, že vaše dítko zatím něco ještě nezvládá, nepanikařte. Do nástupu do školky zbývá ještě téměř půl roku času, po který můžete vše pilovat k dokonalosti. A se záludnými zipy, knoflíky a tkaničkami určitě paní učitelky (tety) rády pomůžou.

Přípravou však dítěti můžete usnadnit přechod z domácího do školkovského prostředí. Podporujte jej nenásilně v samostatnosti!

 

A jaká jsou vaše kritéria (kritéria rodičů)?

 • Státní nebo soukromá MŠ?

 • Městská nebo vesnická?

 • Česká nebo anglická?

 • Lesní nebo výtvarná?

 • S co nejkratší vzdáleností od vašeho bydliště?

 • S co nejdelší otevírací dobou?

 • Nebo se rozhodujete podle známosti učitelek/tet?

Anebo vůbec nic neřešíte, protože zkrátka máte dánu jednu spádovou školku, do které prostě půjdete?

Ať tak či tak, přejeme, ať se vašemu prckovi ve školce líbí a prožívá spokojené dětství.

 

Na závěr ještě znovu upozorňujeme, že uvedené termíny platí pro školky zřizované městem. Soukromé školky nebo dětská zařízení v okolních vesnicích mohou mít zápisy v jiný den!

 

   

Komentáře (0)

  K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář