Dobrovolníci pomohli pročistit Hranice

Dobrovolníci pomohli pročistit Hranice image not found

Jak jsme již informovali, Hranice se letos zapojily do celorepublikové akce “Ukliďme Česko”. V dopoledních i odpoledních hodinách vyrazily desítky dobrovolníků do svého okolí, aby zbavily město odpadků. A že bylo co sbírat. Kromě nespočtu papírků, obalů a nedopalků se našly na zemi, v potoce či křoví také matrace, různá elektronika, vysavač i plynová maska!

Přes osmdesát dobrovolníků různého věku se připojilo v sobotu 7. dubna 2018 k akci Ukliďme Hranice, která se konala v rámci celorepublikové aktivity Ukliďme svět, ukliďme Česko. Letošní úklid byl rozdělen do dvou časů - dopoledního a odpoledního.

V 10 hodin dopoledne vyrazily první uklízecí čety, které se během tří hodin snažily vyčistit místa kolem Veličky, Kauflandu nebo také Pískáče.

“Za tři hodiny práce jsme v počtu čtyř dospělých naplnili sedmnáct pytlů odpady a vytahaly staré pneumatiky,” uvedl starosta Hranic, Jiří Kudláček, který se akce také účastnil. “S neúctou ke všem, po kterých uklízíme, musím konstatovat, že na úklid celé lokality jsme nestačili. Odhaduji  to tak na další 4 až 5 dní ruční práce v trní a křovinách, kde je to samý plast, sklo a igelit,” pokračuje starosta, který navíc přislíbil, že město bude pravidelněji tipovat takovéto lokality a sestavovat pracovní skupiny za účasti pracovního úřadu ve snaze vyčistit naše město.

 

Odpoledne se uklízelo i ve vodě

Odpolední úklid se odehrával v režii spolku Živé Hranice. Celkem pět skupinek vyrazilo zbavit odpadků břeh řeky Bečvy, okolí Ludiny, sídliště Kpt. Jaroše, část Hromůvky i okolí “malého nádraží”. Vojta Kulička z Živých Hranic se navíc nezdráhal vkročit do Veličky, v níž strávil dvě a půl hodiny. Za tuto dobu našel poklady v podobě několika DVD přehrávačů, světlo z auta, dokonce i plynovou masku.

Elektronika, vysavač, matrace, pneumatiky, různé plasty, skla, sáčky, staré jídlo a dokonce i umělý vánoční strom - to vše vymýtili dobrovolníci z našeho města. Přesto… Jak se shodli všichni účastníci, ani zdaleka nestihli uklidit vše potřebné. Lokalit volajících po vyklizení je v Hranicích stále dost.

Všem zúčastněným patří velké díky za jejich práci!

 

Na oficiální vyhodnocení akce se můžete přijít podívat v červnu do dvorany zámku, kde od 5. do 17. června 2018 proběhne výstava ke Světovému dni životního prostředí.

 

       

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář