V pátek třináctého se otevřou veřejnosti hasičské stanice po celém kraji

V pátek třináctého se otevřou veřejnosti hasičské stanice po celém kraji image not found

Z pátku 13. mají někteří lidé strach nebo minimálně respekt, pro jiné je dnem jako každý jiný. Ne však pro hasiče po celém Olomouckém kraji. Ti v tento den již tradičně otevřou brány svých stanic široké veřejnosti, aby všechny malé i velké zájemce seznámili se svou prací, výbavou a podělili se o důležité informace.

Pravidelná akce je určena nejen dětem, ale také dospělým, které zajímají ukázky mobilní požární techniky i prezentace prostředků chemicko-technické služby a lezecké výstroje. "Děti si budou moci vyzkoušet zásahové obleky, zasoutěžit si v různých kvízech a doplňovačkách, ověřit si svoje znalosti v testech a na požární stanici v Olomouci a Prostějově na ně dokonce čeká dětská varianta soutěže TFA (soutěž o nejtvrdšího hasiče)," uvedla krajská koordinátorka preventivně výchovné činnosti Klára Beranová.

"Hlavním tématem pro letošní rok je Vzděláváním k bezpečnosti s cílem veřejnosti předat informace o činnosti hasičů, a předání informací využitelných při předcházení požárů a jiných mimořádných událostí. Snahou také bude poukázat na to, že občan, který má znalosti o tom, jak se chovat v případě vzniku požáru nebo jiné mimořádné události, může přispět k záchraně života, zdraví nebo snížení materiálních škod," doplňuje Klára Beranová.

Kde všude se otevřou brány hasičských stanic veřejnosti?

 

HRANICE

Otevřeno od 9 do 15 hodin. Prohlídka zásahových obleků a techniky profesionálních i dobrovolných hasičů, čtení hasičských pohádek, stánek preventivně výchovné činnosti, odpoledne průjezdnost ulic.

BĚLOTÍN

Od 14:30 do 17 hodin můžete navštívit také hasičskou stanici v Bělotíně (viz. letáček níže).

LIPNÍK NAD BEČVOU

Od 9 do 15 hodin proběhnou statické ukázky techniky a prezentace zásahových obleků, připraven bude také stánek preventivně výchovné činnosti, odpoledne průjezdnost ulic.

PŘEROV

Také přerovští hasiči otevřenou svou stanici od 9 do 15 hodin a předvedou prostředky chemicko-technické služby a lezecké výstroje, prezentaci zásahových obleků a techniky, stánek preventivně výchovné činnosti. Odpoledne průjezdnost ulic.

OLOMOUC

Na prezentaci techniky, dětskou překážkovou dráhu i stánek preventivní výchovné činnosti láká olomoucká hasičská stanice. Navštívit ji můžete mezi 9. - 13. hodinou.

 

Od 8 do 13 hodin otevřou své brány také požární stanice v Konicích, Šumperku a Zábřehu. Své zázemí a vybavení budou hasiči předvádět také v Jeseníku (8 - 15 hod), Litovli (8 - 12 hod), Uničově (8:30 - 13 hod), Šternberku (8 - 16 hod) i Kojetíně (9 -15 hod).

 

"Srdečně zveme k návštěvě všechny děti spolu s rodiči, prarodiči a kamarády, aby se přišli podívat, co všechno obnáší hasičská práce, jaké vybavení používají hasiči při zásazích a jakou technikou jezdí," vzkazují hasiči olomouckého kraje.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář