Judisté Železa se vydali do finálového kola Moravské ligy

Judisté Železa se vydali do finálového kola Moravské ligy image not found

V sobotu 20. května se vydala hranická výprava z Železa na finálové 3. kolo Moravské ligy v Brně. Nažhavená základna tvořila tolik borců, že si mohla dovolit zapůjčit spřátelenému družstvu Přerova a Brna posily. I přes to, že vyhráli všechna utkání a v tomhle kole zaujali 1. místo, nestačilo to a celkově ze všech tří kol skončili na nádherném 2. místě.

Hodně slušný výkon předvedl na tatami Šimon Skurka (81 kg), který všechna svá utkání s přehledem vyhrál před časovým limitem. Za vyzdvihnutí stojí jeho zápas s brněnským Štětkou, kde zvítězil na ippon nádherným hodem uchi mata (boční nadhoz nohou). I v dalším duelu s Baníkem Ostrava byl nepřehlédnutelný - svého soupeře vyzvedl dva metry vysoko předním nadhozem a mrskl s ním o žíněnku tatami.

Největší posilou týmu byl Marek Nesvadba (90kg) z Olomouce. Celý zápas se statečně pral s mistrem republiky Pustějovským, kterému podlehl až v prodloužení tím nejtěsnějším rozdílem. Nezalekl se ani soupeře Rašky, který je o jednu váhovou kategorii těžší. „Na tatami ukázal nádherné judo a jsem rád, že nás na žíněnce podpořil a nechal tam kus sebe”, zhodnotil výkon Nesvadby kouč Miroslav Hanák.

Tým podržel i David Hyvnar ze spolupracujících Závišic v nejtěžší váhové kategorii nad 100 kilogramů, kde pokořil i reprezentanta ČR. Uzavřel tak svou závodní kariéru ligového hráče v tom nejlepším rozpoložení.

Nutno zmínit výkony i reprezentanta ČR Davida Šatánka (60 kg), který všechny soupeře deklasoval a svým bočním nadhozem o goši dokázal, že je špička v ČR. Také Tomáš Ličman (73 kg) rozmetl všechny soupeře svou spanilou jízdou výher a svým uvědomělým výkonem přispěl k cenným bodům družstva. Jakub Horák (66 kg) předvedl vyrovnaný výkon před přípravou na blížící se mezinárodní turnaj v Chorvatsku. Olomouckého Jiřího Bodnara chytla forma do 100 kg a vyjímal se skvěle na tatami. Tomáš Čechák si z turnaje odnesl cenné zkušenosti a svým elánem v zápasech přispěl taktéž k výhře družstva Železo Hranice.

„Borci do toho dali prostě srdíčko, takovou atmosféru jsem již dlouho na závodech neviděl.“ konstatoval šéftrenér oddílu Marek Nádvorník.

„Pomohl svou účastí v klíčovém zápase proti Baníku i zraněný Tomáš Beran, který tak nenechal své kamarády ve štychu, za což má od nás palec nahoru.“ podotkl trenér M. Hanák.

Vyrovnané výkony podali i zkušení judisté, kteří byli zapůjčeni jiným klubům: ostřílený Jan Vaněk (66 kg), nováček František Zlámal (60 kg), nadaný Jakub Hrbáček (66 kg), špičkový Vincent Skurka (60kg) a odhodlaný Václav Jašek (nad 100 kg).

“Soutěž ML proběhla svižně, jako vždy v přátelském duchu a ani s pravidly nebyly tentokrát žádné problémy. Na dvou tatami bylo k vidění mnoho velmi pěkných utkání.” dodal k závodům pořadatel soutěže pan RNDr. Jiří Pálka.

 

18620516_1908415939447225_5127558133501144229_o.jpg

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář