Finanční podpora pro podnikatele

Finanční podpora pro podnikatele image not found

Jste malí nebo střední podnikatel? Pak zvyšte pozornost, můžete totiž získat finanční podporu!

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Českomoravská záruční a rozvojová banka zveřejnily výzvu programu Expanze, jejímž prostřednictvím můžete od 1. června 2017 získat bezúročné úvěry a finanční příspěvky na úhradu úroků. Žádat lze až do konce března 2019.

Program má pomoci právě malým a středním podnikatelům se zahájením a rozvojem jejich podnikání, celkově pak se zvyšováním podnikatelské aktivity po celé republice s výjimkou Prahy.

Jde o vůbec první program podpory v současném období, který bude realizován pouze formou finančních nástrojů, konkrétně bezúročnými úvěry. Ty mohou žadatelé získat až do výše 45 % výdajů, které vynaloží na své projekty. Úvěry budou mít až sedmiletou splatnost s možností odkladu splátek.

Pokud podnikáte ve zpracovatelském průmyslu, stavebnictví, maloobchodu i velkoobchodu, výzkumu a vývoji, administrativní podpůrné činnosti či např. opravujete motorová vozidla, pak se program týká právě vás. Je jedno, zda peníze využijete na nákup stroje nebo opravu provozovny, musíte však splňovat podmínku ekonomického sektoru, ve kterém podnikáte.

Celkově je vyčleněno 8,8 miliard korun. Z našeho okolí má zatím o podporu zájem pouze jedna firma z Lipníku nad Bečvou, která zjišťuje, zda splňuje podmínky.

 

Podrobnosti k výzvě najdete zde nebo u Hranické rozvojové agentury, další informace na www.cmzrb.cz.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář