Kvůli rekonstrukci paláce se mění otevírací doba Helfštýna!

Kvůli rekonstrukci paláce se mění otevírací doba Helfštýna! image not found

Jak jsme již informovali v září loňského roku, hrad Helfštýn uzavřel kvůli dlouho plánované rekonstrukci své poslední palácové nádvoří. Probíhající práce a všudypřítomné stroje bohužel navíc ovlivní otevírací dobu památky. Brány hradu zůstanou pro veřejnost uzavřeny nejen v pondělí, jako tomu bylo doposud, ale také v úterý a ve středu, a to nejspíš až do konce roku 2019! Malou útěchou může být snížené vstupné.

Kvůli probíhající rekonstrukci hradního paláce na Helfštýnu musíme počítat se změnou otevírací doby této významné památky. Hrad bude v první polovině týdne pro veřejnost uzavřen, návštěvníci se za brány dostanou pouze od čtvrtka do neděle.

Stavební práce probíhají od pondělí do soboty, návštěvníci Helfštýna tedy musí počítat se zvýšeným pohybem různých strojů a manipulační techniky po celém hradním areálu, také s hlukem a prašností.

Práce ovlivní také pravidelné kulturní akce, které každoročně na Helfštýnu probíhají. Redukce se bude týkat Hefaistona, Festivalu vojenské historie, Author Šela Marathonu, Helfštýnské pouti a dalších, nejen pro náš kraj významných událostí.

Kastelán hradu Jan Lauro uvedl, že většinu komornějších akcí se pokusí realizovat v obvyklém rozsahu, k nutným změnám však dojde ve dnech konání akcí. “Místo zažitých celovíkendových či sobotních programů jsme kvůli šestidennímu režimu stavebních prací nuceni pořádat doprovodné aktivity zásadně v neděli,” oznámil kastelán.

Odměnou za toto dočasné nepohodlí bude opravený, zastřešený palác i gotická kaple a nová prohlídková trasa.

Snížené vstupné a přemístění expozic

Zmiňovaný diskomfort se promítne do nižší ceny vstupného. Dokud neskončí rekonstrukce paláce, za vstup do hradu zaplatíme v hlavní sezóně 50 Kč (snížené vstupné 30 Kč), v březnu a listopadu pak 30 Kč (snížené 20 Kč).

V prostoru palácového nádvoří byly umístěny tři stálé expozice - Umělecké kovářství, Historická mincovna i nejmladší Expozice archeologie. O jejich prohlídku však nepřijdeme. Dočasně jsou k vidění v H-studiu na třetím nádvoří a v hradní galerii na druhém nádvoří.

 

Otevírací doba 2018

3. března – 1. dubna soboty a neděle 9 – 16 hodin

3. dubna - 30. dubna čtvrtek až neděle 9 – 17 hodin

1. května -   31. srpna čtvrtek až neděle 9 – 18 hodin

1. září - 31. října čtvrtek až neděle 9 – 17 hodin

3. listopadu - 25. listopadu soboty a neděle  9 – 16 hodin

 

Vstupné (snížené po dobu stavebních úprav)

Březen a listopad: dospělí 30 Kč; děti, studenti, důchodci 20 Kč

Duben - říjen: dospělí 50 Kč; děti, studenti, důchodci 30 Kč

Děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP: ZDARMA

Vstupné o Velikonočních svátcích: 50 Kč, snížené 30 Kč.


 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář