V Hranicích finišuje rozsáhlá výstavba retenčních nádrží i kanalizace

V Hranicích finišuje rozsáhlá výstavba retenčních nádrží i kanalizace image not found

Pokud počasí dovolí, bude do konce února dokončena výstavba hranických retenčních nádrží. Do konce května by měla být dokončena také poslední fáze výstavby kanalizace v některých místních ulicích.

V Hranicích byla před necelým rokem zahájena rozsáhlá stavební akce Dostavba kanalizace Hranice zahrnující výstavbu kanalizace v některých místních ulicích a také tří retenčních nádrží. Právě zmiňované nádrže by se měly v brzké době dočkat svého dokončení. Pokud počasí dovolí, nádrž u Veličky na Šromotově náměstí a další dvě u hranického jezu mohou být na konci února hotové. Jejich úkolem bude při deštích zachytávat vodu, která by jinak odtekla kanalizací do Bečvy. Po odeznění dešťů bude voda přečerpána a vyčištěna na ČOV.

 

V rámci akce také probíhá od loňského roku v ulicích Kropáčova, Tesaříkova, Havlíčkova a Pod Křivým výstavba dešťové a splaškové kanalizace. Kdy zde budou práce finišovat?

  • V ulici Pod Křivým jsou kanalizace a přípojky dokončeny. Povrch cesty má být hotov do  30. dubna.

  • V ulici Havlíčkova, Tesaříkova má být kanalizace hotová 31. března, přípojky 30. dubna a cesta 31. května 2018.

  • V ulici Kropáčova je hotová kanalizace, do poloviny února mají být hotové přípojky a povrch ulice má být hotov do 30. dubna letošního roku.

Komentáře (1)

  • Krucifix

    Thursday, February 8, 2018

    Je to možná užitečné, že se staví nádrže. V úterý jsem jel autem z Drahotuš do Hranic přes letiště a u jezu se nedalo projet k hřišti Dukla. V blátě na staveništi jsem otáčel auto, abych se mohl vrátit zpět do Drahotuš. Myčka mě neminula. Prostě projekt za stamiliony ale oznamovací značka, např. slepá ulice, nikde. Může za to stavitel nebo městský úředník z odboru dopravy ?

Přidat komentář