Spolupráce Charity a místního hypermarketu zajistí pravidelný přísun potravin pro osoby v nouzi

Spolupráce Charity a místního hypermarketu zajistí pravidelný přísun potravin pro osoby v nouzi image not found

Hranická Charita bude díky spolupráci s místním hypermarketem pravidelně dostávat potraviny, které by jinak skončily na skládce. Jídlo rozdělí lidem, kteří mají hlad a jsou v opravdové nouzi.

Charita v Hranicích má další důvod k radosti. Díky spolupráci s místním Hypermarketem Albert bude mít pravidelný přísun potravin, které bude předávat lidem v nouzi.

Díky této dlouhodobé akci, kterou zprostředkovala Potravinová banka Olomouc, si budou každých 14 dní pracovníci Charity vyzvedávat z obchodu trvanlivé potraviny, cukrovinky i nápoje. Půjde především o výrobky, které by se nestihly prodat do doby jejich minimální trvanlivosti, přesto jsou stále zdravotně nezávadné.

Odvoz potravinových darů si bude zajišťovat Charita sama, svým vozem. Vyzvedávat si je mohou osoby v opravdové sociální nouzi každé úterní dopoledne přímo v Charitě.

Povinnost darovat neprodejné potraviny

Od 1. ledna 2018 platí novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která ukládá obchodním řetězcům s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních povinnost nabízet humanitárním organizacím neprodejné potraviny, které by byly jinak vyhozeny. Některé obchodní řetězce spolupracovaly s Potravinovou bankou i před zavedením této novely, jiné se zapojily až od nového roku.

Česká federace potravinových bank uvedla, že se jen za loňský rok od některých řetězců vybralo 1900 tun nespotřebovaných potravin, které pomáhaly potřebným a zároveň snížily množství odpadu. Novela by toto číslo mohla až pětkrát navýšit.

Druhou stranou mince může být vyšší administrativní zátěž, chybějící prostory pro uskladnění jídla i finance na dopravu. Některé svozy tak budou Potravinové banky nuceny odmítat.

 

Úvodní foto: FB Potraviny pomáhají

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář