Tři cenné kovy z Mistrovství Moravy pro hranické atletky

Tři cenné kovy z Mistrovství Moravy pro hranické atletky image not found

Zástupci hranické atletiky zamířili do Ostravy na Mistrovství Moravy a Slezska. První výraznější úspěch v právě probíhající halové sezóně zaznamenaly naše atletky, které vybojovaly tři cenné kovy.

V pátek 2. února vyjely hranické atletky do Ostravy, kde se konalo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího a staršího žactva. Oddíl z Hranic zastupovaly tři starší a jedna mladší žákyně.

Za starší bodovala Adéla Dostálová, která si před dvěma týdny výrazně posunula osobní rekord na osmistovce. V ostravské hale zaběhla kvalitní čas, jenž ji přinesl bronzovou medaili.

Druhá hranická zástupkyně na osmistovce Veronika Svobodová se vzepjala ke skvělému výkonu, a přestože běžela bez přímého kontaktu s dalšími závodnicemi (skupinka za ní měla větší ztrátu), tempo udržela a cílem proběhla na čtvrtém místě ve skvělém osobním rekordu.

Terezie Kočnarová se postavila na start běhu na 300 m. I když se neumístila na medailových pozicích, ve svém třetím letošním startu na této trati si vyrovnala svůj osobní rekord.

Barbora Odstrčilová startovala ve vrhu koulí mladších žaček. I přes předchozí virózu, která ji před závodem potrápila, se pustila do boje. Skončila na pátém místě.

 

Mistrovství dorostu, juniorů, mužů a žen

V sobotu 3. února se pokračovalo na stejném místě, tentokrát v rámci Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, mužů a žen.

Největší úspěch zaznamenala hranická atletika hned v úvodní disciplíně, běhu na 3000 m. Ve společném závodě žen, juniorek a dorostenek nastoupila také hranická juniorka Tereza Indruchová, pro niž to byl teprve druhý start na této trati. A vedla si nadmíru dobře, v celkovém pořadí obsadila páté místo, mezi juniorkami pak vybojovala stříbro. Potěšil však hlavně o více než minutu posunutý osobní rekord!

Juniorka Adéla Zdražilová si v letošní halové sezóně výrazně posunula osobní rekordy na 200 a 400 m, pro Mistrovství Moravy to tedy byla jasná volba. Větší ambice měla na delší trati. Po velmi pomalé startovní reakci zaběhla čas 60,29 s a obsadila čtvrté místo. Medaile však visely ještě o jednu vteřinu výše. Na poloviční trať tedy nastoupila zdravě nahecovaná si spravit chuť a povedlo se jí to vrchovatě. Do výstřelu už se trefila na výbornou a cílem proběhla ve skvělém čase 26,25 s, což byl nejen o půl vteřiny osobák, ale také bronzová medaile.

To hraničtí muži se svými výkony až tak spokojení nebyli. Adam Orava nastoupil ke skoku vysokému, společný závod mužů, juniorů a dorostenců se neskutečně vlekl, průběh závodu přerušilo také zranění mladšího závodníka. Orava mezi muži obsadil celkově šesté místo. Vojtěch Vávra startoval mezi muži na trati 200 a 400 m. Na dvoustovce skončil devátý a na dvojnásobné trati obsadil desátou pozici.

Radost ze dvou překonaných osobáků mohl mít junior Ladislav Koutný. Na šedesátce překážek zaznamenal v rozběhu čas 9,08 s a postoupil do finále, v něm doběhl na čtvrtém místě, čas už si však nezlepšil. Druhý osobák si zaběhl na dvoustovce, kde skončil celkově patnáctý. Na hladké šedesátce zaostal za osobákem o jednu setinu a obsadil jedenácté místo.

(Zdroj: atletikahranice.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář