Pozvánka na seminář Nová zelená úsporám

Pozvánka na seminář Nová zelená úsporám image not found

Stavíte, provádíte rekonstrukci, nebo chcete lépe využít dešťovou vodu? Pak si řekněte o dotace.

Pokud nevíte, jak na to, přijďte ve čtvrtek 8. června 2017 do Velké zasedací místnosti Městského úřadu v Hranicích (v 1. patře). Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s městem Hranice a Olomouckým krajem pro vás připravil od 15 do 16:30 hod bezplatný seminář nesoucí název Možnosti čerpání podpory z programu Nová zelená úsporám a Dešťovka.

Máte skvělou příležitost získat odpovědi na všechny své dotazy.

Nová zelená úsporám

Tento program je zaměřený na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů a efektivní využití zdrojů energie. Právě probíhající výzva umožňuje žádat a čerpat dotace průběžně až do konce roku 2021. Peníze můžete získat na výstavbu nových rodinných domů, výměnu neekologických kotlů, nebo třeba také na zateplení podlah, stěn, stropu či střechy a výměnu dveří a oken.

Modrá úsporám

seminář dotace.pngProgram Dešťovka (Modrá úsporám) nám má pomoct s hospodařením s dešťovou vodou. Jak říká ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec: “Vodní blahobyt skončil. Musíme si začít vážit vody, která nám napadne v podobě srážek.” A dodává: “Splachování WC pitnou vodou považuji za barbarství. V některých zemích toto považují za něco nepřípustného.” Program je tedy hlavně cílen na občany, kteří si problém s nedostatkem pitné vody uvědomují, smýšlejí ekologicky, chtějí ušetřit za drahou pitnou vodu a opětovně využít vodu z domácností (vyčištěnou odpadní vodu z van a umyvadel).

Prostřednictvím Dešťovky vám stát může přispět na koupi nádrže na dešťovou vodu (pro zalévání zahrad, splachování toalet), ale také na projekt, instalaci a čerpadlo.

Program myslí také na město, kde se kvůli všudypřítomnému betonu nemůže voda vsáknout do půdy.

O tuto dotaci můžete žádat v pondělí 29. května od 10 hodin na webových stránkách dotace Dešťovka, vy si již nyní můžete stáhnout veškeré dokumenty potřebné k žádosti o dotaci.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář