Za princeznovským i rytířským tvořením nebo archeologickým pátráním na Starou radnici

Za princeznovským i rytířským tvořením nebo archeologickým pátráním na Starou radnici image not found

Máte kreativní děti nebo je chcete alespoň na chvilku zabavit něčím jiným než televizí či mobilem? Pak se vydejte v únoru na Starou radnici, kde budou probíhat dílničky pro děti. Pod jejich rukama vzniknou princezny i rytíři. Jen o dva dny později se zase mohou děti proměnit v malé archeology.

V pátek 16. února se promění Gotický sál na Staré radnici v místo plné princezen a rytířů. Bude se zde totiž konat výtvarná dílna pro děti, které využijí své představivosti a šikovných ručiček, aby vytvořily tyto pohádkové bytosti.

Nachystány budou různobarevné papíry, látky i šablony, které mohou děti použít, fantazii se meze nekladou.

Dílničky budou probíhat od 10 do 12 hodin, odpoledne pak pokračují od 13 do 16 hodin. Vstup je zdarma!

Archeologem na jeden den

Jen o dva dny později, v neděli 18. února 2018, si pro změnu mohou malí zvědavci vyzkoušet, jaké je to být archeologem. Mohou hledat, rozpoznávat i překreslovat archeologické nálezy. Zároveň se zábavnou formou dozvědí, co práce archeologů vůbec obnáší, pobaví se také u kvízové hry.

Archeologická neděle proběhne také v muzeu na Staré radnici od 10 do 12 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. I zde je vstup zdarma!

 

Výstava Chlouba Hranic: zámek

Výtvarná dílna i archeologické bádání proběhnou současně s novou výstavou “Chlouba Hranic: zámek”. Ta bude zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 15. února v 17 hodin. K vidění bude až do 27. května 2018.

Otevřeno mají každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin, v neděli pak do 17 hod.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář