Ohlédnutí za sezónou dobrovolných hasičů z Milotic nad Bečvou

Ohlédnutí za sezónou dobrovolných hasičů z Milotic nad Bečvou image not found

Také letošní hasičská sezóna v Miloticích měla své výhry a prohry. Největším úspěchem a zážitkem pro družstvo žen z SDH Milotic byl postup na Mistrovství ČR v požárním sportu.

Cesta na toto republikové kolo byla pro holky nelehká. Vše začalo prvním okrskovým kolem konaným 14. května 2017 v Porubě, odkud si týmy žen, mužů i mužů nad 35 let odvážely první výhry. Těmito závody se jak ženy, tak i muži dostali do dalšího, okresního kola, které proběhlo 3. června 2017 v Provodovicích. Ani zde se Milotice nedaly zahanbit a oba týmy si odvážely místa nejcennější a postup do krajského kola.

Ve dnech 17. - 18. června 2017 obě milotická družstva navštívila Přerov a jak je již tradicí, i letos se účastnila krajského kola družstva Olomouckého i Moravskoslezského kraje. Z Přerova si muži odváželi krásné 2. místo a ženy slavily postup na Mistrovství ČR v požárním sportu, které se odehrávalo 25. - 29. srpna 2017 v hlavním městě ČR, v Praze.

Holky na republikovém kole bojovaly jako lvice. Z disciplíny 100m s překážkami si vybojovaly 8. místo, následovala štafeta 4x100 m, na které ženy obsadily pátou pozici. Závěrečnou a královskou disciplínou byl požární útok, jenž celkovým pořadím pořádně zamíchal. Z této disciplíny holky vybojovaly 5. místo a historie se opakovala. Přesně před 13 lety si z Prahy družstvo starších žáků z Milotic odváželo domů celkové krásné 5. místo, což se letos podařilo i milotickým ženám.

Dále se týmy žen, mužů i mužů nad 35 let účastnily VC OSH Přerov. V celkovém hodnocení ženy získaly 7. místo, muži 8. a muži nad 35 let se dělili s družstvem ze Stříteže o 3. a 4. příčku.

Všechny tři týmy se také zapojily do závodů "O pohár starostů okrsku Hustopeče". Na posledních závodech na Vysoké, kde probíhalo celkové vyhlášení, družstva z Milotic obsadily ve svých kategoriích příčky nejvyšší.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, trenérovi, blízkým a všem, kteří nás v našem snažení jakkoliv podporují.