Deset hasičských jednotek zasahovalo u požáru lakovny ve Slavíči

Deset hasičských jednotek zasahovalo u požáru lakovny ve Slavíči image not found

Úterní požár ve Slavíči si vynutil příjezd deseti jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z okolí. Ti likvidovali požár lakovny.

V úterý 19. prosince 2017 byl před 14. hodinou oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár ve Slavíči. Přesněji požár lakovny místní soukromé firmy.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic a z Lipníku, přidali se také dobrovolní hasiči ze Slavíče, Hranic, Lipníku nad Bečvou, Bělotína, Stříteže nad Ludinou, Hustopečí nad Bečvou a Jindřichova.

Před příjezdem hasičů se snažili požár uhasit zaměstnanci firmy, to se jim však nepodařilo. Hasičům se po necelé půlhodině podařilo plameny dostat pod kontrolu. Přesto požár zasáhl přízemní halu včetně jejího vybavení a pojízdného paletovacího vozíku. Poškozena byla také stavební i střešní konstrukce. Předběžná škoda na majetku byla vyčíslena na 3 miliony korun.

"Za půl hodiny po oznámení dostali hasiči požár pod kontrolu, těsně před 15. hodinou hlásil velitel zásahu lokalizaci. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali konstrukce, dohašovali ohniska a termokamerou kontrolovali celý objekt," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková a dodala, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost!

 

Foto: HZS OK

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář