Při požáru v Jezernici došlo k poškození historických motorek

Při požáru v Jezernici došlo k poškození historických motorek image not found

Tříhodinový požár s následnou likvidací čekal na hasiče z Olomouckého kraje v neděli v Jezernici. V obci vzplála dvojgaráž, v jedné z nich bylo umístěno několik historických motocyklů.

V neděli 17. prosince před sedmou hodinou ranní byly povolány jednotky profesionálních hasičů z Hranic a Lipníku k požáru dvojgaráže v obci Jezernice. Podle sdělených informací mělo dojít k požáru vozidla a šíření ohně po celém objektu. K události dorazili na pomoc také místní hasiči a dobrovolní hasiči z Lipníku.

Po okamžitém zásahu se podařilo požár rychle lokalizovat, problém však představovaly tlakové láhve a kanystry s vysoce hořlavými látkami, které se v garáži také nacházely a rovněž napomáhaly k rychlému šíření plamenů do okolí.

"Požár se podařilo po zhruba třech hodinách celkově zlikvidovat. V jedné z garáží došlo k poškození několika historických motocyklů. Osobní vozidlo vyhořelo doslova na plechy. Předpoklad způsobených škod na objektu i historických motocyklech je v řádu statisíců," uvedl tiskový mluvčí hasičů Zdeněk Hošák a dodal, že vyšetřovatel hasičů prozatím nestanovil přesnou příčinu vzniku požáru, pracuje s více variantami.

Při neštěstí nebyl nikdo zraněn.

 

Foto: HZS OK

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář