Zastupitelé Hranic schválili rozpočet na rok 2018. S jakými investicemi se počítá?

Zastupitelé Hranic schválili rozpočet na rok 2018. S jakými investicemi se počítá? image not found

Na prosincovém zasedání zastupitelé schválili rozpočet na příští rok. Ten počítá s částkou přes 370 milionů korun. Na co padne v roce 2018 nejvíc financí?

Výdaje města Hranice se budou v příštím roce navyšovat. Za zvýšením bude stát především růst mezd (nařízený vládou) i provoz nového měřícího radaru.

Jen na chod města a městských organizací, jako jsou mateřské a základní školy, Domov seniorů, Dům dětí a mládeže, Městská kulturní zařízení a další, připadne 260 milionů korun. Dalších 113 milionů korun bude patřit investicím, některé z nich jsou však podmíněné získáním dotací ve výši 44 miliónů korun. Další prostředky na investice by měly být k dispozici na jaře v podobě zůstatků z minulých let a očekávaných dotací.

Jaké investice čekají Hranice v příštím roce?

  • 23 milionů korun připadne pokračování cyklostezky Bečva, jejíž první etapa má vést od učiliště směrem k tenisovým kurtům v Teplicích nad Bečvou. Devět milionů by však měla pokrýt získaná dotace.    
  • 16,5 milionu korun spolkne pokračování regenarace sídliště Struhlovsko. I zde město počítá s dotací, tentokrát ve výši 4 miliony.
  • 10 milionů korun na povrchovou úpravu ulice Havlíčkova, rekonstrukci chodníků (s dotací ve výši 8 milionů korun) a na zhotovení projektové dokumentace Severovýchodního obchvatu města.
  • 7 milionů na rozšíření kapacity kontejnerů a kontejnerových stání (5 mil z dotací),
  • 6 milionů na výsadbu zeleně, z toho 5 milionů získaných z dotací,
  • 5 milionů protipovodňová opatření,
  • další finance na pokračování akcí zahájených již letos (např. oprava hřbitovní zdi).

 

Daňové příjmy by podle očekávání mohly činit 248 milionů korun, částka však není definitivní, ještě se bude upřesňovat. Dobrou zprávou je navýšení příspěvku na výkon státní správy (26 mil Kč). Město také počítá s novými příjmy, a to z provozu radaru měřícího rychlost na vybraných komunikacích. Díky radaru by si Hranice měly přilepšit 11 miliony korun. 

Podrobný rozpočet najdete na oficiálních stránkách města.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář