Šok pro všechny zaměstnance - uzavření závodu Gambro

Šok pro všechny zaměstnance - uzavření závodu Gambro image not found

O práci přišlo 620 lidí z Přerovska. Bez varování, bez jakýchkoliv náznaků. Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva o uzavření přerovského Gambra.

Podle mediálního zástupce společnosti Baxter, která závod Gambro vlastní, se o případném uzavření rozhodne až po uplynutí třicetidenní lhůty, kterou mají pro jednání se zaměstnanci. Ta započala pondělkem 15. května. V pondělí však více než 600 lidí odcházelo domů s tím, že rozšíří řady nezaměstnaných.

Továrna se tak rozhodla na základě dlouhodobého výrazného poklesu tržeb, který je způsoben nízkou poptávkou po dialyzačních setech, co se zde vyrábějí. Výsledky loňského hospodaření zatím však nezveřejnila.

Problémy mělo Gambro už v roce 2012, kdy bylo nuceno na čtyři měsíce zastavit provoz. Meziroční tržby klesly o 22 procent z 1,076 miliardy korun v roce 2011 na 840 milionů.

Přerovský region má druhou nejvyšší míru nezaměstnanosti v kraji, najít novou práci tak pro propuštěné zaměstnance nemusí být vůbec lehké. A to si společnost Baxter uvědomuje. Obrátila se na velké zaměstnavatele v kraji a na pondělí 22. května domluvila od 8 do 14 hodin v hotelu Jana pracovní burzu. Nabízí také pomoc psychologa a dokonce odstupné nad rámec svých zákonných povinností.

Zaměstnanci jsou v šoku a od pondělní burzy si toho moc neslibují. Přesto se najdou i tací, kteří v této situaci vidí nový start. “Když něco končí, něco jiného začíná a dokud jsme, máme dvě ruce, dvě nohy a fungující mozek, vše je otevřené. Dnešní den mi laskavě připomenul pomíjivost všeho, a že to hlavní na čem záleží, je rodina a zdraví.” jak píše na FB Mirek Jánošík.

Nezbývá než popřát spoustu štěstí při hledání nové práce.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář