Závod veteránů v Lipníku

Závod veteránů v Lipníku image not found

Obdivujete historická vozidla a jejich spanilou jízdu? Pak právě vy nesmíte chybět v pátek a sobotu 12. a 13. května na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou, kde odstartuje již 18. ročník závodu historických vozidel s mezinárodní účastí.

Páteční odpoledne načne hudební a taneční vystoupení, po kterém nastoupí cyklisti na předválečných kolech nastrojení v dobovém oblečení. Představí se vám také všechna nejen česká vozidla (také slovenská, německá, rakouská, i americká), která se zúčastní sobotního Helfštýnského okruhu. V plánu je i večerní prohlídka města s průvodcem, prohlídka zámecké galerie a střešní zahrady (doporučujeme). Celé odpoledne si můžete zpříjemnit ochutnávkou zabíjačkových specialit a piva z místního pivovaru, nebo degustací vína.

A v sobotu ráno to vypukne. V 9 hodin bude odstartováno, avšak nečekejte žádnou závratnou rychlost. Do akce vyjedou auta a motocykly do roku výroby 1939, takže půjde o pohodových, ničím neuspěchaných 105 km cesty po zajímavostech Olomouckého kraje končící na Helfštýně. Tam budou opět veteráni značky Bugatti,, Bentley, Rolls-Royce, Maxvell, Jaguar. Harley-Davidson a další vystaveny po 15. hodině k potěše všech návštěvníků.  

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář