Rekonstrukce hranického hřbitova je před koncem

Rekonstrukce hranického hřbitova je před koncem image not found

Několikaletá rekonstrukce hranického hřbitova, která začala v roce 2017 je u konce. Na Svátek všech svatých a Dušičky by tak hřbitov měl být připraven.

V průběhu několika let byla opravena ohradní zeď, bylo vyřešeno odkanalizování a svod dešťových vod v Hřbitovní ulici, kde také vznikla nová parkovací místa. Starou zeď v zadní části hranického hřbitova nahradila zeď nová. Hřbitov také dostal nové brány. Byla zbourána bývalá márnice. V horní části starého hřbitova vznikl prostor s epitafními deskami a posypová loučka.

Letos probíhaly práce ve starší, dolní části. Došlo k úpravě cest,  byly vybudovány svody dešťových i splaškových vod, inženýrské sítě, jako voda a elektrika. Hřbitov dostal nový mobiliář a veřejné osvětlení. Upravena byla také zeleň.

Společně s loni provedenou úpravou prostor v horní části hřbitova okolo mauzolea vyšla tato část rekonstrukce na 40 milionů Kč.

Nyní hřbitov čeká kolaudace a finální úpravy zeleně, případně oprava zjištěných nedostatků. Na jaře pak ještě proběhne kontrola vysazené zeleně, jak přežila zimu.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář