Město předložilo připomínky k řešení vysokorychlostní železnice

Město předložilo připomínky k řešení vysokorychlostní železnice image not found

Po červnovém představení variant trasování vysokorychlostní železnice v místních částech Drahotuše a Velká pokračuje investor stavby, Správa železnic, spolu s projektantem, mezinárodní společností AFRY, v přípravě akce.

Během srpna předložilo město Hranice Správě železnic své požadavky na řešení trasy, zahrnující nutnost řešit dopady hluku nebo vibrací, trasy staveništní dopravy a polohu zařízení staveniště, nebo kompenzací za zabrané území.

Město také na základě obav občanů Drahotuš z nepřiměřeného zásahu do nemovitostí v obytných čtvrtích místní části požádalo o vypracované nové varianty trasy VRT, redukující zábory soukromých pozemků. Během září 2022 by tak mělo být dopracováno technicko-ekonomické posouzení variant na území Drahotuš a Velké, obsahující také novou variantu "3.1", prověřující možnost odsunutí trati co nejdále od rodinných domů. Z obrazových materiálů jsou prozatím k dispozici podrobnější srovnávací vizualizace variant "2" a "3", které zobrazují trasy představené v červnu. Grafické podklady ke slibované příznivější variantě "3.1" by měla Správa železnic dodat do konce září.

(město-hranice.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář