Soutěž o detektory a hlásiče požáru prodloužena do konce ledna
Česká asociace hasičských důstojníků připravila pro všechny zájemce soutěž na téma „Jak mě (nás) hlásič zachránil a nebezpečí zabránil“. Vyhrát můžete detektor oxidu uhelnatého nebo hlásič požáru!
Od pondělí 20. listopadu 2017 mohou všichni zájemci starší 18 let posílat hasičům své literární i filmové příspěvky na téma „Jak mě (nás) hlásič zachránil a nebezpečí zabránil“. Soutěž měla původně končit poslední den v roce, organizátoři ji však prodloužili do 31. ledna 2018. Najdou se další „odvážní“ autoři, kteří pošlou na soutěžní mail své zkušenosti s hlásičem či detektorem?
Příspěvky mohou vycházet z vašich osobních zkušeností při záchraně života, zdraví či majetku díky včasnému upozornění hlásiče požáru, detektoru nebezpečných plynů (např. oxidu uhelnatého), nebo dalších čidel sloužících pro zvýšení bezpečnosti v domácnostech. Může jít o zkušenosti osobní, příbuzných, přátel, sousedů...
Soutěž, kterou připravila Česká asociace hasičských důstojníků ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského a Olomouckého kraje a Fakultou bezpečnostního inženýrství VŠB–TU Ostrava, je rozdělena do dvou kategorií - literární a videosoutěže. V obou můžete soutěžit až se třemi příspěvky, které se vždy týkají jiné události. Vše zasílejte do konce ledna na mailovou adresu soutezhlasic@cahd.cz. Kompletní pravidla se dočtete na specializovaném webu.
Autoři nejlepších tří příspěvků v každé kategorii obdrží poštou detektor oxidu uhelnatého (1. místo), nebo hlásič požáru (2. a 3. místo). O případném úspěchu budete včas organizátory informováni!
Soutěž je součástí dlouhodobé hasičské kampaně, která odstartovala v roce 2013. Má za úkol varovat před stále více hrozícím nebezpečím úniku zemního plynu, propan-butanu či jiných plynů, a také před vznikem oxidu uhelnatého v domácnostech. V rámci této kampaně připravili hasiči již mnoho akcí - vedle konferencí a seminářů pro zájmové skupiny vydali sérii preventivních letáků k bezplatnému stažení, vylepovali je ve vozidlech hromadné přepravy osob, či na svém webu poskytovali a stále poskytují podrobné informace o dané problematice. Vše doplňují o stanoviska nejrůznějších odborníků. Nezapomněli ani na několik internetových vědomostních soutěží o detektorech.
Komentáře (0)
K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!
Přidat komentář