7 důvodů, proč jít na letošní Dny evropského dědictví

7 důvodů, proč jít na letošní Dny evropského dědictví image not found

Letošní Dny evropského dědictví se v  Hranicích konají v sobotu 17. září. Top zážitků je hned několik a všechny jsou zdarma.

1.      Veřejná snídaně. Její působivá atmosféra, sousedské setkání u  chleba s  máslem, čaje a kávičky způsobí, že na ni budete vzpomínat celý rok. Pokud chcete, můžete donést nějaký ten koláček.

2.      Památky, které jsou výjimečně přístupné. Ohromit se můžete nechat mázhauzem, mauzoleem (to bude otevřené i v neděli, rovněž od 9 do 16 hodin) a dalšími objekty, které se veřejnosti otevírají jen jednou ročně.

3.      Pohádková Stará radnice. Nádvoří Staré radnice se promění v divadelní scénu. V průběhu dne se uskuteční tři různé pohádky, a to v 10 hodin, ve 13:30 a v 1:00 hodin. V mezičasech se mohou děti účastnit dílniček. Nebo si projít výstavu Divadlo, kde si mohou prohlédnout třeba loutky.

4.      Orchestrion. Podívat se do útrob jednoho z posledních funkčních orchestrionů v Česku a slyšet jeho hudbu může ve vstupní hale ZUŠ Hranice.

5.      Komentované prohlídky. Je jich hned několik a provedou vás zkušení průvodci – ať už areálem Staré střelnice, magickým Kostelíčkem, lázněmi, arboretem nebo prohlídkou zámku. Na prohlídku zámku doporučujeme rezervace v Turistickém informačním centru na zámku.

6.      Běž na věž. Pohled shora na Hranice snad nikdy neomrzí. Chcete-li mít jistotu, že se na věž dostanete, doporučujeme rezervaci v Turistickém informačním centru na zámku nebo u průvodce na Staré radnici.

7.      Veřejné piano. To bude opět na náměstí, a  kdo má chuť a umí hrát na piano, může také zasednout za tento nástroj. Podrobný program přinášíme na plakátě.


Komentáře (2)

  • spedgelve

    Thursday, February 8, 2024

    <a href=http://levitr.mom>acheter du levitra en france</a> For these reasons, the HER2 pathway has been investigated as a potential contributor towards Tamoxifen resistance and HER2 has been proposed as a potential marker of Tamoxifen sensitivity

  • HorseGone

    Tuesday, February 20, 2024

    Evaluating cannabidiol CBD expectancy effects on acute stress and anxiety in healthy adults a randomized crossover study <a href=http://prilig.sbs>priligy online pharmacy</a> The major subtype estrogen receptor alpha ERО± positive luminal breast cancer is clinically defined by nucleic protein levels of ERО± 10

Přidat komentář