Vydejte se na Helfštýn za muškterýry, piráty i Kelty

Vydejte se na Helfštýn za muškterýry, piráty i Kelty image not found

Předposlední májový víkend ožijí na Helfštýně Keltové, rytíři, šermíři, mušketýři, piráti a hromada dalších zajímavých bytostí. A vy můžete být u toho!

V současné době vrcholí na hradě Helfštýn přípravy na největší přehlídku historie vojenství na Moravě. Na 20. a 21. května zde připravily Adorea šermíři Olomouc ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově a za finanční podpory Olomouckého kraje Festival vojenské historie, při kterém bude o zábavu postaráno.

Akce je zaměřena na vývoj vojenství v Čechách a na Moravě od českého pravěku po 30. léta 20. století. V průběhu dvou dnů se vám rovnou na dvou scénách v podání špičkových spolků vojenské historie a profesionálních šermířských uskupení představí Velkomoravani, Gotičtí rytíři a Rytíři svatého Jana,  Renesanční šermíři, lučištníci, mušketýři, piráti z časů sedmileté války, vojska pruskorakouské války, ale také detektivní příběhy 19. století, Československé jednotky stráže obrany státu a další. Krev v žilách rozproudí kabaretní tanec, Kankán, taneční divadlo, nejmenší zase zabaví loutkové divadlo a cesta za pokladem, vše za doprovodu příjemné historické hudby. A co by to bylo za historii bez pořádných kejklířů a sokolníků.

Zkrátka ani osmý ročník nebude šetřit špičkovým programem nabitým spoustou zážitků, prestižními spolky a kluby vojenské historie a to od dob římských až po 1. světovou válku.

Vezměte rodinu a známé a vydejte se na akci, která nemá obdoby na žádném jiném českém hradě či zámku! A nezapomeňte nám do redakce zaslat foto, jak jste si to užili :)

Více informací najdete zde.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář