Tak ani do Malajsie se nedostanu?

Tak ani do Malajsie se nedostanu? image not found

Po zhruba sedmihodinovém stříhání videí, přidávání hudby a textu pustil Tomík na cestách do světa již třinácté pokračování svého nedělního večerníčku Tuk-tukem z Bangkoku domů. A opět je se na co dívat.

Tomíka jsme před týdnem opustili při výjezdu z Thajska, tentokrát směr Malajsie. Čekáte, že dnes tedy začneme v Malajsii? To by přece nebylo vůbec zajímavé, kdyby to bylo tak jednoduché. Také při přejezdu státních hranic s Malajsií si cestovatel prožil krušné chvilky. Jaký důvod to byl tentokrát, když tuk-tuk zůstává bezpečně zaparkovaný v Thajsku u známých? Co chce Tomík převést tentokrát? … Nic menšího než sebe. Jenže Tomík je v Thajsku nelegálně. V pase má razítko, že tento stát již opustil. Jak se to mohlo stát? Jednoduše, při pokusu o přejezd do Myanmaru. Tehdy dostal od celníků razítko, že opouští Thajsko, a ti si to poté rozmysleli, že ho s tuk-tukem vlastně pustit nechtějí. Jenže razítko už bylo natištěné a nikdo to až doposud neřešil. Naštěstí Tomík neskončil ve vězení ani nebyl ze země vyhoštěn, místo toho jej čekala dvoudenní zpáteční cesta o délce 1500 km ke státním hranicím s Myanmarem, kde dostal razítko, že tedy vlastně v zemi je a hurá zpátky na jih, pryč ze země. Tentokrát tuk-tuk vyměnil za letadlo (k řízení ho však nepustili).

Nyní tedy Tomík posílá pozdravy z hlavního města Malajsie Kuala Lumpur, kde z něj alespoň částečně spadl stres posledních týdnů. Také zde probíhají příjemná setkání se známými a návštěvy místních památek.

Co dalšího dobrodruh plánuje?

“Moje zatraceně nekonečná cesta se furt mění. Jednou jedu tam, jednou tam. Ale teď je hlavní si najít práci nebo brigádu,” má v tom jasno Tomík a pokračuje tím, že neméně důležitou věcí je vlastně přesvědčit majitele tuk-tuku, aby stroj převezl do Myanmaru. Majitel s tímto řešením samozřejmě nesouhlasí, ale Tomík počítá s tím, že do 10. prosince (kdy se opět otevřou hranice tohoto státu) jej nějakým záhadným způsobem přesvědčí. “Nebude to levný způsob, ale určitě nejjednodušší, jak dostat tuk-tuk ze země.”

A odkud bude Tomík posílat pozdravy další týden? Zůstane v Malajsii jako pracující turista, vrátí se do Thajska, nebo navštíví úplně jinou zemi? Kolem dokola je pořád co navštěvovat :) Nechejme se překvapit.

Na závěr vyřizujeme Tomíkův vzkaz všem jeho fanouškům: “Dejte si za mě sýr. Mě tak strašně chybí sýr!” Jo a můžete se podívat na slíbený návrh obrázku na triko. Líbí? Nám rozhodně.

 

Předchozí díly, které vám prozradí celý dosavadní Tomíkův thajský příběh, si můžete přečíst zde.

 

Foto: archiv Tomáše Vejmoly

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář