Muži FBC Hranice přestříleli svého nejvetšího rivala

Muži FBC Hranice přestříleli svého nejvetšího rivala image not found

Sedmé kolo florbalové divizní soutěže zavedlo muže FBC Hranice na půdu největšího rivala FBC MSEM Přerov. Již při pohledu do hlediště bylo znát, že jde o derby. V zaplněném hledišti haly se neztratil ani ,,kotel" hranického týmu, který své hráče skvěle podporoval po celou dobu. A že tu podporu muži potřebovali!

Od začátku šlo o vyrovnané utkání plné bojovnosti z obou stran. První mohli skóre otevřít hraničtí v přesilovce po faulu Dvořáka, ale zůstala nevyužita. Obrovskou šanci na vedení pak měl Přerov, když byli během půl minuty vyloučeni Franta Haša a Jan Kolajta, ale dlouhá přesilovka pět na tři zůstala díky obraně a skvělému brankáři Kosarovi bez zúročení.
Druhá třetina začala náporem domácích, který vyústil v polovině zápasu ve vedoucí branku. Tu mohli přerovstí ještě navýšit při vyloučení Potsche, ale Kosar v bráně čaroval a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí.
Na začátku poslední části trenéři stáhli hru na dvě pětky a Hranice na soupeře vlétly tak, že se Přerov nestačil divit. Na 1:1 vyrovnal Václavík. Za 5 vteřin sice hned po buly kontroval Koutný na 2:1, ale pak se otevřela hranická střelnice a kapitán Hloch opět vyrovnal. Velech poté využil přesilovku a když tentýž hráč zvýšil na 4:2, vypadalo vše snadno. To by ale nebylo derby! Přerov snížil na 3:4, ale Hloch se opět postaral o dvoubrankový náskok. Když potom Kolajta pečetil přes celé hřiště do prázdné branky domácích, mohli muži FBC Hranice začít slavit cenné tři body z prestižního utkání.
"Hráči dnes předvedli obrovskou morálku a bojovný charakter, ve třetí třetině Přerov přestříleli 18:3," chválí hranický tým trenér Petr Kadlec.

FBC MSEM PŘEROV - FBC Hranice 3:6

Branky a asistence FBC HRANICE: 2x Hloch (2x Kolajta), 2x Velech (Andrýsek, Klimecký), Václavík (Kolajta), Kolajta (b.a.)