Hranice slibují bohatý vánoční program

Hranice slibují bohatý vánoční program image not found

Taky se moc těšíte na tu pravou vánoční atmosféru? Výzdobu, rozzářený vánoční strom na náměstí, všudypřítomnou vůni cukroví a svařeného vína či punče, koledy, setkávání s lidmi, kteří jsou o Vánocích tak nějak vstřícnější, usměvavější…?

Ani se nenadějeme a máme tady Vánoce. Také v letošním roce je připravena spousta zajímavých vánočních akcí, vystoupení, hraní, zpívání, ochutnávání, koledování…a spoustu dalšího, to vše u nás, v Hranicích.

Na co všechno se můžete těšit?

 

1. prosince - Rozsvěcení vánočního stromu

Vánoční atmosféru odstartuje v Hranicích rozsvěcení vánočního stromu, kterému bude letos předcházet nezapomenutelný zpěv stočlenného hranického sboru Cantabile společně s Leonou Machálkovou. Tradičně si poslechneme proslov starosty, sváteční atmosféru dokreslí hodní andělé na chůdách. Vystoupí také skupina Neřeš.

 

2. prosince - Taneční Vánoce

Hned následující den si můžete užít vystoupení olomouckého Dixieland Jazz Bandu a také tanec v podání taneční skupiny Petra Münstera či stepařské vystoupení sester Hlavinkových.

 

3. prosince - Adventní zastavení s literaturou a hudbou

V tento den proběhne od 18:30 v Galerii Synagoga umělecký přednes Josefa Somra a hudba starých mistrů v podání cembalisty Jaroslava Tůmy. Vstupné 170 Kč v předprodeji, na místě pak 220 Kč.

 

3. - 7. prosince - Hraní pod stromkem

Hranicemi budou postupně znít písně od dua Lithr, RK Bandu, kapely Vocode, Klapeto či Martin Láska Bandu.

 

5. prosince - Mikuláš v zámku

Od 16 hodin proběhne v hranickém zámku každoroční mikulášská nadílka s Městskou policií. Můžete přijít v maskách čertů a zúčastnit se projektu pana starosty, který chce přispět k dobré náladě všech příchozích.

 

8. prosince - Pohádkové Vánoce

V pátek 8. 12. potěšíme všechny děti pohádkou v podání obřích loutek - Drak, Jiří a věž. Aby toho neměly málo, přidáme představení pražského divadla Jů a Hele a dokonce ohňovou show. V průběhu celého odpoledne můžete potkat andělé na chůdách.

Ve dvoraně zámku také bude probíhat od 13 do 17 hodin Dětský vánoční jarmark a od 16 hodin děti mohou vypustit balonky s přáním Ježíškovi (tradičně na travnaté ploše u zámku).

 

9. prosince - Veselé Vánoce

V sobotu všechny návštěvníky potěší vánoční pásmo souboru Rozmarýnek a netradiční koncert houslového virtuosa Jiřího Erlebacha. O zábavu se postarají také úspěšné mažoretky.

 

10. - 14. prosince - Hraní pod stromkem

Další podvečerní hudební sérii zahájí Hudecká muzika Franty Kopeckého, další den bude pokračovat kapela Srdíčko, dále kapely Vocode, H-band a koncert zpěváka a kytaristy Radima Černého.

 

13. prosince - Česko zpívá koledy

Ve středu si všichni přijďte od 18 hodin zazpívat koledy na celorepublikové akci Česko zpívá koledy.

Od 18:30 se v Synagoze můžete seznámit s původem židovského svátku chanuka a navíc ochutnat židovské jídla. Bude připraven také program pro děti.

 

15. prosince - Lidové Vánoce

Při Lidových Vánocích potěší folklórní soubor Rozmarýnek a také folklórní soubor při ZŠ Drahotuše. Den završí vánoční koncert hudebního tělesa Tomáš Kočko a Orchestr, těleso, které je ověnčeno mnoha cenami.

 

16. prosince - Moravské Vánoce

Vánoční trhy v Hranicích završí sobotní cimbálová muzika Bača, černotínský taneční soubor a Moravská veselka.

 

Stále to však není všechno. Nebudou chybět tradiční setkávání u punče, dřevěný betlém, zvonička plnící přání, vánoční stromečky zdobící městská podloubí a… A nechejte se překvapit :)

Pokud není uvedeno jinak, akce budou probíhat na Masarykově náměstí od 17 hodin.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář