Další část cyklostezky Bečva na dohled?

Další část cyklostezky Bečva na dohled? image not found

Dočkáme se v nejbližší době pokračování cyklostezky Bečva? Bude úsek mezi Hranicemi, Černotínem, Ústím a Skaličkou pro cyklisty sjízdnější? Těmito otázkami se v současnosti zabývá pracovní skupina sestávající ze zástupců města a Mikroregionu Hranicko, starostů dotčených obcí a projektanta.

Město plánuje realizaci další části cyklostezky Bečva. Jako zásadní se jeví napojení cyklostezky na lázně a sportovní areál v Teplicích nad Bečvou, další úsek tedy povede od mostu v Hranicích po pravém břehu řeky Bečvy až na konec lázeňského parku v Teplicích.

Necelé tři kilometry dlouhá trasa však musí být rozdělena na dvě etapy. Část začínající u Teplického mostu a končící u bývalého učiliště v Hranicích se může budovat bez ohledu na protipovodňová opatření. Pro tuto část chce město ještě do konce roku vyřídit stavební povolení a pokud získá dotace, pak se příští rok začne s její realizací.

Výstavba druhé části cyklostezky může začít až po vybudování potřebných opatřeních Povodím Moravy, s jejichž zahájením se počítá až na konci příštího roku.

Na opatřeních proti povodním je závislé také napojení cyklostezky s Černotínem a Ústím, tedy i tato část se v nejbližší době neuskuteční. K propojení obou obcí dojde prostřednictvím lávky přes řeku Bečvu.

Nejblíže k realizaci má našlápnuto prodloužení stávající cyklostezky z Ústí na Skaličku. Jeden a půl kilometru dlouhá trasa již získala stavební povolení, podaří-li se zajistit potřební finance, v roce 2018 se může začít.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář