Do které země míří Tomík tentokrát? A čím, když tuk-tuk nesmí přes hranice?

Do které země míří Tomík tentokrát? A čím, když tuk-tuk nesmí přes hranice? image not found

Tomíkovi se nepodařilo přejet státní hranice s Myanmarem a uvízl i s tuk-tukem v Thajsku. Zde ale nesmí zůstat. Co teď? Jako jediná možnost se jeví vycestovat ze země bez žihadla.

“Musím přiznat, že takovou dávku stresu a bezmoci jsem ještě nezažil. Pět dní sedím na internetu a zjišťuji co vše udělat pro to, abych mohl překročil thajské hranice se svým žihadlem, a pokaždé narazím na překážku. Mám z toho hlavu jako meloun,” dělí se na FB o své zážitky z posledního týdne nešťastný Tomáš Vejmola.

“Jak to mám ošulit, jak mám vyvést tuk-tuk ze země? To se mám oženit jako? Já bych se klidně oženil,” pokračuje ve svém nědělním Večerníčku.

Vyjet z Thajska byl od začátku snad nejtěžší úkol na Tomíkově cestě a zatím se jeví jako nepřekonatelný. Tomíkovi vychází pouhé dvě možnosti, jak dostat vozítko ze země. Buď přes Čínu, za což by zaplatil obrovský balík peněz, nebo za 3,5 tisíce dolarů přes Myanmar, o což už se pokusil a nezdařilo se. Přesto to Tomík bude zkoušet i nadále. Opět má v plánu sehnat další turisty, kteří by přejezd absolvovali s ním a hlavně se s ním podělili o poplatky. Plán by mohl vyjít 10. prosinec.

Další potíž představuje vízum. Tomík nesmí být v Thajsku déle jak 90 dní v průběhu půl roku, k tomuto číslu už má se svými 76 dny opravdu blízko. Dalším krokem je tedy urychlené rozloučení s tuk-tukem a vycestování ze země. A kde vlastně vozítko zůstane? Dobře ukryté mezi rýžovými poli? Vůbec ne, tuk-tuk zůstane zaparkovaný u jednoho známého v Thajsku.

S těžkým srdcem a nejasnými vyhlídkami Tomík usedá do vlaku směr Malajsie, kde získá zdarma vízum a přes internet může řešit potřebné papíry a třeba také vyhledat loď, na které by mohl plout i s tuk-tukem pryč z Thajska. Až cestovatel vyřeší vše potřebné, vrátí se pro svého drahouška-tuk-tuka. “Jednám strašně rychle, ve strašném spěchu, ale tohle je momentálně asi nejlepší řešení,” přiznává dobrodruh a vydává se do neznáma.

Náhodné setkání prozáří chmurné dny

Alespoň pár světlých chvilek si za uplynulý týden prožil po boku Magdalény z jižní Moravy, kterou jen tak náhodou potkal v Thajsku. Absolvovali společně pohodovou cestu na sever v Tomíkově “královském kočáru”, trhli rekord v počtu najetých kilometrů (220 km za jeden den!) a opět se spolu rozloučili - Magda pokračuje dál na sever, Tomík zase na jih do Malajsie, kde také nebude sám. Čeká ho tam kamarádka, která mu pomůže vymyslet grafiku na slíbená trička (vánoční dárek?).

A nám, fanouškům, nezbývá nic jiného než obdivovat Tomíkovo odhodlání, podporovat ho na jeho FB stránkách a držet pěsti, ať se karta obrátí...

 

Foto: TomášVejmola

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář