Železní judisté se v sobotu prali hned na čtyřech turnajích doma i v zahraničí

Železní judisté se v sobotu prali hned na čtyřech turnajích doma i v zahraničí image not found

Turnov, Praha, Bratislava a Koper

 

Železní muži si pohlídali I. ligu

Dne 28. října se železní muži utkali v posledním kole 1. ligy, které proběhlo v Turnově. Posledního kola se zúčastnily týmy 1. JC Baník Ostrava, Judo Železo Hranice, TSC Turnov a Tatran Prachatice. Hraničtí judisté nastoupili v oslabené sestavě Vincent Skurka (do 60 kg), Jan Mazan (do 66 kg),  Adam Kahánek (do 73 kg), Šimon Skurka (do 90 a do 100 kg), Miroslav Hanák (do 90 a do 100 kg), Adam Purgert (do 100 kg) a Vratislav Macháč (nad 100 kg).

V prvním zápase se hraničtí Železáři prali s Tatranem Prachatice, jenž roznesli 6:1. Tímto zápasem si zajistili vedoucí pozici v tabulce, a proto v dalších utkáních dali příležitost mladším kolegům a snažili se šetřit na blížící se Mistrovství České republiky mužů a žen, které se poprvé v historii pořádá v Hranicích v pátek 17. listopadu od 10 hodin.

„Kluci splnili úkol, se kterým jsme sem přijeli. Hlavně bych vyzdvihl výkon Vincenta Skurky, pro nějž byl tento turnaj premiérou v seniorské kategorii. Potvrdil tak formu před blížícím se Mistrovstvím České republiky dorostenců, které proběhne příští týden,“ zhodnotil trenér Lubomír Jakubík.

Vincent Skurka zastoupil Davida Šatánka, který se zrovna rval na Grand Prix v Bratislavě, odkud si odváží přes těžkou konkurenci bronzovou medaili.

 

Evropský pohár v Koperu

Na evropský pohár dorostenců ve slovinském Koperu odjel s českou reprezentací, čítající pět dorostenců a dvě dorostenky, Martin Bezděk (do 81kg).

Martin startoval v těžké konkurenci 28 judistů z různých zemí. V prvním zápase nastoupil proti silnému Ázerbájdžánci, kterého však svou fyzičkou a lepší technikou po urputném boji překonal. V dalším zápase prohrál s kvalitním zápasníkem z Maďarska, který na turnaji vybojoval třetí místo. V následném boji Martin podlehl domácímu Slovinci, který potrestal jeho nešťastně provedený nástup do chvatu.

Konečné deváté místo je chvályhodný výkon, ačkoli s ním Martin spokojen není. Členem české reprezentace je však teprve krátce a trenéři pevně věří, že pokud ve svém úsilí nepoleví, výsledky se dostaví.

 

Mistrovství ČR Masters 2017

Jediný zástupce Judo Železa Hranice Tomáš Ličman se 28. října 2017 zúčastnil otevřeného Mistrovství ČR Masters v Praze v kategorii do 73 kg.

Tomáš se dostal přes hody oceněnými nejvýše jako IPON až do finále. Klíčový zápas o zlatou medaili svedl s uzbeckým závodníkem, se kterým měl dosavadní bilanci 1:1. Oba borci předvedli během zápasu hod, a tak se pokračovalo do prodloužení. Zde Uzbek zaútočil boční technikou, Tomáš vykryl a kombinací pokračoval na nožní chvat, kde Tomáše nachytal.

„Ocenění Vicemistr ČR Masters je doma. Čekal jsem zlato, to mělo být jeho. Jsem rád, že Tomáš jde jako trenér příkladem pro mladé judisty a ukazuje, že judo je životní cesta, která dbá na kondičku a také na morálku,“ zakončil kouč Marek Nádvorník.

(A. Purgert)

 

Foto: archiv Judo ŽELEZO Hranice

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář