Třídu 1. máje zkrášlí nová zeleň a květinové záhony.

Třídu 1. máje zkrášlí nová zeleň a květinové záhony. image not found

Nové stromy a květiny ozdobí v letošním a příštím roce Třídu 1. Máje a ulici Purgešova.

Úpravy se budou postupně týkat několika méně vzhledných lokalit těchto ulic a mají za cíl zlepšit vzhled těchto míst a funkčnost ploch zeleně. Ve většině případů půjde o úpravu ploch a vysazování trvalek a cibulovin. Někde budou na vhodná místa dosazovány stromy.

Na Třídě 1. máje bude upravován prostor před bývalým kinem, dále náměstí 8. května, prostor před Červenou jídelnou a před Koloseem. Čtvrtá lokalita je rozdělena na dvě části – jednou je napojení silnice I/47 za parkovištěm u Alberta a druhou prostor naproti restaurace Slavie, kde má být, kromě výsadby květin, doplněna zeleň také o jednu třešeň. Ta bude působit jako protiváha tmavých borovic, kdy kontrastně doplní jarní efekt kvetením a podzimní efekt vybarvením listů. 

Pátou lokalitou je prostor před budovou Purgešova 1399, kde budou nevzhledná thuje a jalovec nahrazeny okrasnými třešněmi a prostor vyzdobí záhonky trvalek a cibulovin.

Letos je plánováno začít s přípravou plochy č. 3 mezi jídelnou a Koloseem, kde bude vysazeno 18 okrasných třešní. Jde o velkokvětou odrůdu prunus avium plena, která kvete v první fázi třešňových stromů sněhobílými, plnými květy na poměrně dlouhé období až 3 týdnů. Květy jsou sterilní, takže se hodí i do míst, kde si nemá být nepořádek z plodů. Opadavé listy jsou tmavě zelené a na podzim se barví do zlatavě oranžové a měděně červené. Tři třešně budou vysazeny před Červenou jídelnou a dalších 15 nahradí stejný počet akátů, většinou ve špatném zdravotním stavu. Z nich bude 14 pokáceno a jeden přesazen na vhodnější místo. Okrasné třešně opticky navážou na sakury, které již na Tř. 1 máje jsou. Nové okrasné třešně budou na jaře doplněny záhony trvalek a budou zde vysazeny i cibule dalších květin.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář