Judo Železo Hranice mělo repreprezentanta na mistrovství světa juniorů.

Judo Železo Hranice mělo repreprezentanta na mistrovství světa juniorů. image not found

Na mistrovství světa juniorů 2021 ve městě Olbia na Sardinii měl své zastoupení i náš oddíl Judo Železo Hranice. Martin Bezděk v prvním kole s přehledem porazil reprezentanta státu Izrael na techniku ko soto gake. Ve druhém kole narazil na Francouze Ngayap Hambou. Vyrovnaný zápas dospěl až do prodloužení – Golden Score, kde se až v druhé minutě povedlo skórovat Francouzi rychlou technikou sumi gaeshi. S vyrovnanou bilancí 1:1 tak Martin opouští turnaj ve druhém kole. I přes počáteční zklamání je však účast na nejvyšší juniorské soutěži obrovským úspěchem a slávou pro hranické judo. České reprezentační výpravě se nakonec podařilo ukořistit bronzovou medaili Danielovi Pochopovi, který s bilancí pět výher a jedna prohra po dvanácti letech navázal na medailový úspěch tehdy juniora Lukáše Krpálka.

Navíc se v neděli 10. října se konal Přebor České obce sokolské v Mohelnici, kde nemohli chybět ani zástupci Hranic. Nejlépe se vedlo Vaškovi Dornicovi, který v tvrdé konkurenci zvítězil ve všech svých utkáních a získal tak zlatou medaili. Zlatou medaili taktéž přidal Dominik Vašut, který s přehledem prošel turnaj a zvítězil nad všemi svými soupeři. S jedním finálovým zaváháním si stříbrné medaile odvážejí Martina Štukovská, Vojta Fabián a Marek Podešva. Bronzová medaile těsně unikla Matěji Macháčkovi, který až v souboji o třetí místo prohrál po verdiktu rozhodčích. 

Stupně vítězů tentokrát unikly Ondrovi Janíčkovi, Tadeášovi Ondrouškovi, Adamu Plevákovi, Adrianě Kuželové, Vojtěch Dornicovi a Terce Vřeské.

„Je výborné, že všichni do zápasů dali maximum a získali mnoho nových zkušeností. Na těch je potřeba stavět a dále se zlepšovat. Pochvala tak míří všem, včetně těch pod stupni vítězů,“ okomentoval výkon svých svěřenců trenér Ondra Rác.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář