Ryba smrdí od hlavy!

Ryba smrdí od hlavy! image not found

Strana Zelených při prvním výročí od havárie na Bečvě nechala na břeh řeky umístit bustu premiéra Andreje Babiše. Jeho vládě a státním úřadům vyčítají neschopnost otravu vyšetřit.

 

Článek

Téměř metrová betonová busta premiéra Andreje Babiše stojí od pondělí poblíž řeky Bečvy nedaleko Choryně na Vsetínsku. V den ročního výročí velké ekologické katastrofy sochu odhalila Strana Zelených. Podle nich současná vláda představuje selhání státních úřadů při likvidaci havárie a hledání viníka.

 

„Potřebujeme, aby jedinou památkou na otravu řeky Bečvy byla tato socha, protože jak se říká: Ryba smrdí od hlavy. Symbolem otrávené Bečvy je hlava současného premiéra,“ uvedla spolupředsedkyně Strany Zelených Magdalena Davis.

 

Socha nově stojí jen pár desítek metrů od choryňského mostu, kde se loni začaly projevovat následky masivní otravy Bečvy. Do řeky vytekly kyanidy a zničily biotop řeky v délce 40 kilometrů. Busta je v zemi umístěná napevno. „Dohodli jsme se s vedením obce. Jestli zůstane natrvalo, zatím není rozhodnuté,“ řekl spolupředseda strany Michal Berg.

 

Umělecké dílo vytvořil podporovatel strany Jan Padyšák. „Busta Andreje Babiše vznikla jako součást série portrétů dalších vlivných představitelů ČR. Při hledání vhodného umístění se ukázalo jako nejvhodnější bustu osadit na jednom z míst, které symbolizuje premiérův střet zájmů, což je typickým symptomem jeho vlády,“ vzkázal sochař.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář