Do pátku nominujte dobrovolníky na ocenění Křesadlo 2017

Do pátku nominujte dobrovolníky na ocenění Křesadlo 2017 image not found

Znáte někoho, kdo dobrovolně pomáhá? Sám od sebe věnuje svůj volný čas nějaké veřejně prospěšné činnosti? Pak jej určitě nominujte na ceny Křesadla 2017!

V současné době finišuje 7. ročník udílení cen KŘESADLA, jehož hlavním cílem je ocenit, vyzdvihnout a zviditelnit práci dobrovolníků, kteří bez jakéhokoliv očekávání finančního ohodnocení pomáhají při různých dobročinných akcích. Převzetí ceny představuje symbolické poděkování těm, kteří ve svém volném čase pomáhají třeba postiženým lidem, věnují se obecně prospěšným činnostem, vedou různé organizace tohoto typu.

Kandidáty mohou navrhovat jak organizace, tak i my, občané. Odborná komise složená ze zástupců neziskových organizací, novinářů, ale i zástupců státní správy i komerčních firem pak rozhodne, kdo si Křesadlo nakonec odnese.

Skvělou zprávou je to, že oceněno bude více dobrovolníků z různých odvětví, nominace totiž probíhá v těchto 7 kategoriích, z nichž budou vybíráni vítězové:

  • sociální služby,

  • děti, mládež, volnočasové aktivity,

  • zdravotní oblast,

  • ekologické aktivity,

  • spolková činnost,

  • humanitární pomoc, rozvojové projekty,

  • dobrovolní hasiči.

Do pátku 27. října tak ještě můžete vybrat někoho z okolí (celého Olomouckého kraje), kdo věnuje energii a svůj čas dobročinným aktivitám v uvedených oblastech.

Nominace probíhá na stránkách Křesadla, kde si vlevo dole stáhnete a vyplníte kratičký formulář, jenž zašlete buď v elektronické nebo písemné podobě (přesné informace najdete ve formuláři).

Slavnostní předávání cen Křesadlo 2017 proběhne 20. prosince během vánočního koncertu v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

 

Proč křesadlo?

A proč právě křesadlo? Symbolika udělované ceny (jejího názvu) je nejspíš všem jasná - právě dobrovolníci jsou těmi, kdo vykřesávají jiskry naděje a lidství.

 

Úvodní foto: www.maltezskapomoc.cz

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář