Dálnici u Přáslavic uzavřela nehoda cisterny a kamionu

Dálnici u Přáslavic uzavřela nehoda cisterny a kamionu image not found

Dálnici D35 u Olomouce uzvařela nehoda cisterny a nákladního auta. Komunikace tak byla téměř celý den neprůjezdná ve směru z Ostravy do Olomouce, provoz byl odkloněn po staré cestě přes Přáslavice.

Na dálnici D35 nedaleko Přáslavic havarovala v pondělí 23. října po půlnoci cisterna převážející tisíce litrů plnyu. Z dosud nezjištěných důvodů najela na krajnici, narazila do svodidel a následně se převrátila na bok. Na místo nehody dorazili profesionální hasiči z Olomouce a policisté. Řidič naštěstí nebyl zraněn a společně s hasiči odpojil tahač. Z havarovaného auta neunikaly žádné nebezpečné kapaliny, po poradě s policií se tedy hasiči vrátili zpátky na základnu s tím, že ráno situaci dořeší.

Ráno kolem šesté hodiny však do již havarované cisterny narazil kamion převážející nábytek. Řidič se při srážce zranil, byl tedy předán do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči se na místo vrátili a zajistili vozidlo proti vzniku požáru, přivolali také ropný kontejner na odčerpání provozních kapalin z nádrže kamionu. Policejní mluvčí Irena Urbánková uvedla, že do nákladního auta narazilo také auto osobní.

Uzavřená dálnice na Olomouc, kolony i na staré cestě

Kvůli nehodě se na dálnici tvořily po celý den kolony, směr z Ostravy na Olomouc byl zcela neprůjezdný. Doprava byla odkloněna na starou cestu exitem na 290. kilometru přes Velký Újezd, Daskabát, Kocourovec a Přáslavice dál na Olomouc. Zde však na řidiče čekaly také kolony a místy popojíždění krokem.

Na místo nehody dorazil zástupce specializované firmy, která řeší vyprošťování havarovaných vozidel. Kamion se podařilo vyprostit, u cisterny se dlouho řešilo, zda napřed LPG odčerpat do již přistavené náhradní cisterny, nebo zvednout na kola plnou cisternu a poté přečerpat.

"Po půl třetí odpoledne na místo nehody přijeli profesionální hasiči z Olomouce a z Lipníku nad Bečvou a dvě jednotky dobrovolných hasičů z okolních obcí, jeřáby a také podvalník a všechno se začalo připravovat na vyproštění cisterny. Těsně před třetí hodinou vydal velitel zásahu spolu s policií pokyn k uzavření druhého směru dálnice a zahájilo se samotné vyproštění cisterny, které hasičům a specializované firmě zabralo více než hodinu a půl," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková a dodala, že hasiči jistili vyprošťování cisterny v dýchací technice a s požárními monitory v rukou. Cisternu se podařilo naložit na podvalník, na kterém odjela na místo původního určení.

 Po 17. hodině se konečně řidiči dočkali, dálnice D35 směrem na Olomouc byla zprovozněna.

 

Foto: HZS Olomouckého kraje

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář