Tříkráloví koledníčci na hranicku ke dveřím vašich domovů v lednu nedorazí.

Tříkráloví koledníčci na hranicku ke dveřím vašich domovů v lednu nedorazí. image not found

Je nám to velmi líto, ale již připravení tříkráloví koledníčci na hranicku ke dveřím vašich domovů v lednu nedorazí. Klasická tříkrálová koleda byla dne 22. 12. 2020 na území Arcidiecéze olomoucké zrušena metodickým pokynem ředitele Arcidiecézní charity Olomouc.

K tomuto rozhodnutí vedla nepříznivá epidemiologická situace - trvale vysoké počty nemocných. Cítíme obavu a odpovědnost za zdraví koledníků a jejich rodin, dobrovolníků, organizátorů, dárců a veškeré veřejnosti, která se s koledníky potkává.

Tříkrálová sbírka je významným zdrojem financování naší činnosti. Pro Vás, kterým osud Charity Hranice leží na srdci, v lednu připravíme v Hranicích, Lipníku nad Bečvou, Potštátě i okolních obcích veřejně přístupná místa, na kterých bude moci až do 24. ledna 2021 přispět do pokladničky tříkrálové sbírky.

Tradiční Tříkrálový koncert v Brně, který je poděkováním našim koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům bude v neděli 10. ledna 2021 od 18 hodin vysílat ČT1. Koncertem tradičně provází Martina Kociánová a Jan Čenský a netradičně proběhne bez přítomnosti těch nejdůležitějších – koledníků v publiku. Také  sledováním tohoto koncertu podpoříte Tříkrálovou sbírku

Charita ČR připravila ONLINE koledování na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz. Také virtuální tři králové přinesou radost do vašich domovů, popřejí štěstí, zdraví, dlouhá léta a především požehnání do roku 2021. Chceme tímto vyzvat zejména vás, mladší – pomozte svým rodičům a prarodičům přispět do online pokladničky, která vám umožňuje darovat podle konkrétní obce, kterou si vy zvolíte. Otevíráme tak společně nový prostor Třem králům, kteří vám přinášejí požehnání a skrze vás darují pomoc těm nejpotřebnějším.

 

Radka Andrýsková, Charita Hranice

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář