Hranice oslaví 125 let lesnického školství. Do narozeninového roku vstoupí lesnická škola v novém kabátu

Hranice oslaví 125 let lesnického školství. Do narozeninového roku vstoupí lesnická škola v novém kabátu image not found

Střední lesnická škola v Hranicích oslaví příští rok hned dvě výročí. V říjnu 2021 uplyne 125 let od založení školy a 100 let od založení školního polesí v Hranicích.

Do významného roku vstoupí škola po rozsáhlé rekonstrukci, s novým logem a webem, které si nadělila již nyní, o rok dříve. Inovace urychlila i koronavirová pandemie.

 

V říjnu roku 1896 se v Hranicích poprvé otevřely dveře lesnickému vzdělání, kdy se do města přestěhovala tehdejší lesnická škola z hradu Sovinec. Od té doby škola vyučuje v Hranicích.

 

“Nová pozice byla zvolena strategicky. Máme tady vynikající podmínky, včetně školního arboreta a polesí,”

dodává nový ředitel školy Lukáš Kandler.

 

Právě současný ředitel, sám absolvent, se rozhodl v letošním roce výrazně inovovat školu. Změnami prochází jak budova, tak prezentace školy.
 

“Příští rok nás čekají hned dvě důležitá výročí, proto se postupně připravujeme, abychom studenty, rodiče i absolventy mohli přivítat v hezkém prostředí,”

doplňuje ředitel. 


 

 

Nové logo odráží přítomnost i historii

Jednou z největších novinek je nové logo, které škola mění po několika desítkách let.
 

“K původnímu logu máme všichni vztah, ale pro současné prostředí internetu a sociálních sítí je příliš komplikované. Proto jsme vzali to nejlepší z historického loga a přidali špetku moderního tak, abychom zachovali historický odkaz původního erbu,”

doplňuje ředitel.

 

 

Nové jsou i webové stránky. Ty vznikaly na základě analýz, do kterých se během první koronavirové krize zapojovali i studenti školy skrze videokonferenci ze svých domovů. Škola věří, že nový web pomůže zmírnit výpadek školních burz a dnů otevřených dveří, které pomáhají školám v náboru. Všechny podobné akce jsou totiž zrušené kvůli koronaviru.

 

 

Rozhodnutí změnit logo nebylo lehké, ale nakonec se podařilo najít shodu.

 

“Víme, že ne všichni absolventi budou se změnou spokojeni, ale pro příznivce původního loga máme připravenou edici upomínkových předmětů a oblečení se starým logem, aby si mohli připomenout svá školní léta,”

doplňuje zástupce ředitele Ctirad Juráň, také absolvent školy.

 

 

Zároveň mezi první a druhou karanténou zvládla škola opravit střechu nad přístavbou, renovovat podlahy, vyměnit osm dataprojektorů, instalovat okenní rolety, opravit střechu nad garážemi v arboretu či zrekonstruovat prostory a postele na domově mládeže.

 

 

“Lesnictví je protkáno řadou tradic, ale i my musíme držet krok s dobou, abychom mohli nadále připravovat nové generace odborníků, kteří předají naše lesy jejich dětem v lepším stavu, než je dostali,”

shrnuje ředitel změny ve škole.

 

Střední lesnická škola v Hranicích je střední školou s 318 žáky ze 7 krajů v ČR i ze Slovenska. Od svého založení připravuje odborníky na lesnictví, kteří dále míří do praxe nebo na převážně lesnické vysoké školy.

 

Nové logo a jeho složení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(zdroj TZ SLŠ 27. 10. 2020, Hranice)
Kontaktní osoba Helena Drozdová, PR specialista, tel: 602 754 374, drozdova@slshranice.cz, slshranice.cz

Komentáře (1)

  • Josef

    Tuesday, October 27, 2020

    ...a bude i nová historie?

Přidat komentář