Železní dorostenci juda ovládli sestupovou skupinu

Železní dorostenci juda ovládli sestupovou skupinu image not found

Judisté ŽELEZA bojovali v Naparii o udržení ve skupině. To se jim na domácí půdě s přehledem podařilo!

O víkendu hostilo Sportovní centrum Naparia poslední dvojkolo dorostenecké ligy. Ačkoliv je hranické družstvo zvyklé obsazovat nejvyšší příčky v týmových soutěžích jak dorostenců, tak i mužů, tento rok se oběma družstvům příliš nevedlo a shodně své poslední boje svedly v sestupové skupině. Nicméně výsledky jasně ukázaly, že do sestupové skupiny Hranice nepatří. Družstvo dorostenců s přehledem zvládlo všechna svá utkání na domácí půdě a nenechalo tak žádný prostor pochybám o udržení se v dorostenecké lize i pro příští rok.

Utkání probíhala pouze na jednom tatami, v sestupové skupině totiž mezi sebou soupeří pouze čtyři družstva. Družstvo Teplic navíc nedorazilo. Hranice tak postupně v prvním kole porazily Olomouc (6:2) a Plzeň (3:5), kdy všechna svá utkání vyhráli Skurka, Kalivoda, Jiříček, Pečenka (USK Praha) a Hynčica.

Jakub Jiříček se postaral o nejrychlejší ippon turnaje, kdy svého soupeře hodil na záda technikou ouči gari již po prvních pěti vteřinách zápasu. Rovněž suverénní byl výkon hostujícího závodníka Lukáše Pečenky, který nad svými soupeři dominoval především na zemi. Po dlouhém zranění se do formy vrátil Vincent Skurka, který všechny zápasy ukončil před časovým limitem.

Ve druhém kole se ještě ke Skurkovi a Jiříčkovi přidali Bezděk a Kubala, kteří rovněž vyhráli všechna svá utkání a svými body přispěli k celkovému vítězství Hranic.

Na podzim judo čeká ještě poslední kolo první ligy mužů, které se uskuteční v Prachaticích. Budeme držet palce.

(Šimon Skurka)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář