Vývoj povodňového stavu na Lipnicku

Vývoj povodňového stavu na Lipnicku image not found

Dnes v 05:30 hod. vyhlásila povodňová komise v Lipníku nad Bečvou 3. SPA - OHROŽENÍ a vzhledem k přetrvávání vydatného deště bude hladina řeky nadále stoupat a postupně se Bečva bude vylévat na obou březích.

 
Povodňová komise v nočních hodinách rozmístila protipovodňové pytle s pískem u ohrožených nemovitostí, uzavřela cyklostezku v úseku Lipník nad Bečvou - Technické služby po Osecký jez a je uzavřena cyklostezka na levém břehu u mostu přes Bečvu po Osecký jez. 
 
Dne 14.10. 2020 v  01:50 hod. stále stoupá hladina Bečvy. Vybřežení řeky se předpokládá v oblasti Týna nad Bečvou, u mostu a v okolí chat u splavu na straně u Nových Dvorů. 
 
Dne 13.10.2020 ve 23:30 hod. vyhlásila povodňová komise v Lipníku nad Bečvou 2. stupeň povodňové aktivity - POHOTOVOST. Řeka bude nadále stoupat, v časných ranních hodinách může dojít k vybřežení.
 
Dne 13.10.2020 v 17:30 hod. nastal na Bečvě I. stupeň povodňové aktivity, hladina řeky bude ve večerních a nočních hodinách nadále stoupat. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti.


(zdroj město Lipník nad Bečvou)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář