JUDO ŽELEZO HRANICE bralo medaile na Českém poháru v Teplicích

JUDO ŽELEZO HRANICE bralo medaile na Českém poháru v Teplicích image not found

V neděli 8. října se družstvo JUDO ŽELEZO HRANICE zúčastnilo jednoho z nejobsazenějších turnajů v ČR, Českého poháru v Teplicích. Pro mnohé judisty to byla poslední možnost, jak se kvalifikovat na Mistrovství ČR mužů a žen 2017, které se poprvé v historii hranického juda bude konat v domácí hale NAPARIA, v pátek 17. listopadu. Celému devítičlennému týmu se tento cíl podařilo splnit.

Svou formu potvrdil dorostenec Vincent Skurka (do 60kg), který suverénně prošel až do finále, kde podlehl silnějšímu soupeři. Obsadil tak krásné 2. místo. Bronzovou medaili získala dorostenka Šarlota Olšáková, jejíž síly nestačily pouze na jednu soupeřku, budoucí vítězku váhové kategorie do 70 kg.

Stejný kov bral i David Šatánek. David měl boj podstatně těžší, protože ve své váhové kategorii do 60 kg nestartoval žádný závodník, tudíž se musel utkat se soupeři o 6 kg těžšími. V prvním kole narazil na vítěze této kategorie, v opravných bojích si už ale nenechal vítězství nikým vzít a to ani v zápase o bronz, kde narazil na svého oddílového sparing partnera Tomáše Berana. Tomu vrátil porážku z Českého poháru v Brně. Tomáš se nakonec umístil na bodovaném 5.místě.

Trošku nešťastnou bramborovou medaili si odvezl trenér Adam Purgert (do 100 kg), nicméně se díky tomuto turnaji nominoval na MČR.

„Vyzdvihl bych především výkon Gabriely Nádvorníkové (do 63 kg). Gabča začala dělat judo teprve nedávno a stále sbírá zkušenosti, nicméně její judistické představení chválili i někteří rozhodčí,“ pochválil svou svěřenkyni trenér Adam Purgert. Pátý byl i Miroslav Hanák (do 90 kg), kterému se nepodařilo projít přes judisty z Plzně a Hradce Králové.

V nejvíce obsazené dorostenecké váze do 73 kg startovali hned dva hraničtí judisté, Tomáš Čechák a Ondřej Rác. „U kluků šel poznat věkový rozdíl, ale s Ondrovým 7. místem a Tomášovým 9. místem jsem docela spokojený,“ uzavřel trenér Železa Hranice.

(Barbora Jestřebská)

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář