Máte už vybraný vánoční stromeček?

Máte už vybraný vánoční stromeček? image not found

Je sice teprve srpen, ale v Prostějově se začínají prodávat vánoční stromky. A můžete si ho objednat o vy, v prosinci vám ho pak dovezou až domů!

Stromeček si můžete jít vybrat třebarovnou z koupaliště. Majitel plantáže na Prostějovsku, pan Vlastimil Svoboda, se rozhodl zahájit předprodej symbolu Vánoc už v době vrcholícího léta, kdy je z okolních polí s obilím slyšet rachot kombajnů. Lidem tak chce ušetřit starost v předvánočním shonu.

Na plantáži jehličnanů u obce Čechovice-Záhoří je 2000 stromů, z toho 1/10 už dorostla potřebné velikosti a je možné ji použít jako vánoční dekoraci. Svoboda nabídl stromky už nyní, kdy lidé spíš než na vánoční svátky myslí na to, jak aspoň na chvíli uniknout tropickým teplotám.

„Plantáž jsem chystal pět let a celou dobu jsem plánoval, že stromky budu prodávat v létě. Zveřejnil jsem to ale až teď. Zájem je, už jsem prodal několik stromků. Mám zprávy, že hodně lidí se k nám chystá, až se trošku ochladí. Teď zatím kvůli horku spíš pobývají u vody,“ uvedl Svoboda.

Lidé si na plantáži mohou vybrat stromek, který bude o Vánocích zdobit jejich domácnosti. Zabalený smrk, jedli nebo borovici jim pak Svoboda přiveze před Štědrým dnem.

„Je to bráno jako určitá recese. Lidé k nám přicházejí s dětmi, můžou si tady udělat táborák, opéct špekáčky a povozit na koních. Rodiče si mezitím v klidu vyberou stromek a o Vánocích pak mají o jednu starost méně,“ podotkl Svoboda.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář