Policejní pes vypátral uprchlíka!

Policejní pes vypátral uprchlíka! image not found

Ve středu 22. 7. 2020 chtěla policejní hlídka na dálnici D35 ze směru z Olomouce na Ostravu zkontrolovat vozidlo Alfa Romeo.

Když však řidič spatřil policejní hlídku, vozidlo zastavil pár metrů od policejní hlídky a dal se na útěk. Přeběhl dálnici a utekl do pole s obilím. Do pátrání po něm byly zapojeny všechny dostupné policejní hlídky, včetně policejního psovoda se psem Xarem. Policisté propátrávali celé okolí dálnice.


Policisté si všimli osoby, která se pohybovala podél dálnice. Když muž uviděl policisty, schoval se v křovinatém hustém porostu u dálnice. Psovod se psem Xarem hustý
porost prohledali a Xar zachytil stopu. Po pár minutách přivedl svého psovoda k místu, kde se muž ukrýval. Ukázalo se, že to opravdu byl řidič (34) vozidla Alfa Romeo. Policisté ho zadrželi a provedli u něj dechovou zkoušku, ta byla negativní. Testu na omamné a psychotropní látky se ale muž odmítl podrobit. Policisté jej převezli na policejní služebnu, kde zjistili, že má muž uloženo už několik zákazů řízení všech motorových vozidel, a to až do května 2022. Navíc měl u sebe skoro 10g pervitinu.

Muž je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

(pčr)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář