AUTHOR ŠELA MARATHON

AUTHOR ŠELA MARATHON image not found

Do 2. května probíhalo přihlašování na již tradiční Author Šela Marathon. Největší závod horských kol na Moravě se pojede v sobotu 6. května již po osmnácté. 18. ročníkem se vlastně řadí mezi “dospělé” a tak jej organizátoři uctili pamětním tričkem a láhví, které obsahují mimo jiné víno a balónky.

Závodu se zúčastní i takové hvězdy, jako je Honza Škarnitzl, bronzový medailista Mistrovství Evropy XCO, 12. muž LOH v Londýně a 22. muž v Riu de Janeiru. Honza byl jeden z mála předních českých jezdců, kteří zde ještě nikdy nestartovali. Taktéž můžete sledovat jeho sestru Jitku Škarnitzlovou, českou reprezentantku a favoritku na vítězství v kategorii žen.

Závodníci letos mohou pokořit 3 různě dlouhé trasy - 97 km, 48 km a 26 km.

Nejdelší trasa zůstává oproti minulému roku bez výraznějších změn. Díky kůrovci zmizela značná část stromů lemující závodní dráhu, o to více se mohou účastníci (pokud budou mít čas) kochat výhledem do okolí. Potkají se také s novými lesními chodníky či opravenými lávkami.

Pro ty, kteří nechtějí startovat sami, nabízí Šela kategorii Závod dvojic. Délka je opět 97 km a zahrnuje 3 kategorie - Muži součet věku do 79 let, Muži součet let 80 a výše a Muž + žena.

Na prostřední trase závodníci ujedou o 1 km méně než loni. Stejně jako nejdelší trasa startuje na náměstí v Lipníku nad Bečvou a míří k hradu Helfštýnu.

Nejkratší trasu s minimem asfaltu a pořádnou porcí terénu si nově mohou zajet i jezdci od 11 let v kategorii mladší žáci a žačky (2006-2005). Další budou rozřazeni do starších žáků/žaček (2004-2003), kadetů/kadetek (2002-2001), zúčastnit se mohou ale také ročníky 2000 a starší (kategorie 2000+). Startuje se v Týně nad Bečvou.

Pro vítěze jsou nachystány finanční (až 9 000 Kč) i věcné ceny (dárkový set piv, sportovní a cyklistická kosmetika aj.).

S konáním závodu je spojeno celkem 8 krátkodobých uzavírek v Lipníku, Týně a blízkém okolí (přesný rozpis na selasport.cz).

Kromě závodění se můžete těšit na doprovodný program probíhající na dvou místech. Na Helfštýně hudbou potěší skupina D.U.Bmusic od 15:30 a 19:30 hod. Na 3. nádvoří se běžte podívat na ukázky kovářských prací Otakara Ručeka, v nabídce budou i drobné předměty k prodeji. A do Lipníka si můžete zajít na koncert KoWall CompanY, který odstartuje v 18 hod na náměstí TGM.

Šela pokračuje i v neděli 7. 5. 2017, a to v areálu Laguna v Přerově. Tentokrát přijdou na řadu děti v celkem 24 kategoriích, myslí se i na tatínky, dědečky, maminky a babičky, kterým jsou věnovány další 2 kategorie.

Letošní ročník se dost dobře může pyšnit rekordní účastí. Budete tam také?

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář