Bezpečnostní situace v Přerově řeší až na kraji

Bezpečnostní situace v Přerově řeší až na kraji image not found

Včera jednali na Krajském úřadu Olomouckého kraje o bezpečnostní situaci v Přerově.

Je zde problém, protože dochází ke sporům mezi dvěma znesvářenými romskými rodinami. Jejich vzájemné potyčky přímo v centru města nedávno vygradovaly fyzickým napadením a zásahem policie.

„Jde o to otevřít dialog a vyjasnit si postoje. Ideální bude, když obě znesvářené strany najdou společnou řeč, a pokud ne, tak aby alespoň respektovaly sebe navzájem, a hlavně ostatní obyvatele. Ti totiž za jejich problémy nemohou a ani jejich následky nesmí trpět,“ upozornil Petr Vrána, radní města Přerova a náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Jednání se zúčastnili také zástupci policie, která už posílila hlídky ve městě. Důležitý vhled do problému etnických skupin přinesla koordinátorka pro národnostní menšiny a romské záležitosti krajského úřadu Renáta Köttnerová.

„V Přerově už nějakou dobu s romským etnikem úspěšně pracují asistenti prevence kriminality. Jde o dlouhodobý proces, jehož výsledky nemusí být vidět hned, ale časem se určitě projeví,“ dodala Köttnerová.

Výstupem setkání na krajském úřadu bylo iniciování schůzky s oběma romskými rodinami, které už potvrdily ochotu jednat. Ve středu 22. července navíc proběhne v přerovském Městském domě veřejné slyšení, kterého se zúčastní zástupci magistrátu, policie i krajská koordinátorka.

(olkraj.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář