Hranice mají druhý nejlepší podnikatelský potenciál v kraji

Hranice mají druhý nejlepší podnikatelský potenciál v kraji image not found

Letos se již podeváté hodnotil podnikatelský potenciál měst a obcí v celé České republice, který se provádí srovnávacím výzkumem Město pro byznys. Město Hranice se v tomto výzkumu umístilo na krásné stříbrné příčce.

Hranice mají v Olomouckém kraji druhý nejlepší podnikatelský potenciál. Srovnání za rok 2016 provedla agentura Datank, která má na starosti tento výzkum po datové stránce.

Hodnocení je rozděleno do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V kategorii přístup veřejné správy získaly Hranice nejlepší hodnocení, ale na zlatou příčku to nestačilo. Na první místo s nejlepším výsledkem to dotáhlo město Šternberk.

Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice, v Olomouckém kraji jde celkem o třináct měst.

Nejlepší hodnocení iRatingu, nejvyšší výdaje na podporu veřejné dopravy a vysoký podíl studentů a učňů v odborném vzdělávání, který je pro podnikatele příslibem kvalifikovaných pracovníků - to jsou jedny z mála faktorů, díky kterým se na druhém místě umístily Hranice.

Celkové pořadí v Olomouckém kraji

1. Šternberk

2. Hranice

3. Prostějov

4. Litovel

5. Zábřeh

6. Šumperk

7. Olomouc

8. Uničov

9. Mohelnice

10. Jeseník

11. Lipník nad Bečvou

12. Přerov

13. Konice

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář