Hasiči z Opatovic přivezli zlato z extrémní štafety v Harrachově

Hasiči z Opatovic přivezli zlato z extrémní štafety v Harrachově image not found

O víkendu proběhl v Harrachově čtvrtý ročník jednoho z nejnáročnějších závodů na světě, Red Bull 400. Sportovní výzvě v podobě výběhu do skokanského můstku se v nepříznivém počasí postavilo více než 1300 odvážných běžců z řad profesionálních sportovců i úplných amatérů. Mezi nimi také hasiči z Opatovic. 

Ještě několik desítek minut před startem hlavního sobotního programu to vypadalo, že se celý závod poběží v dešti, ale ani to nemohlo nikoho odradit. Běh na 400 m s až 36stupňovým převýšením opět zlákal spoustu sportovců a sportovkyň. 

Čtveřice z opatovského hasičského sboru se pustila do boje v kategorii Hasičské štafety s veškerou svou silou a povedlo se. I přes nabitou konkurenci se jim podařilo opět po roce vrátit na trůn a s časem 2:37,7 doběhnout jako první do cíle. Dokonce s více než dvacetivteřinovým náskokem před druhým místem. Domů odjeli jako vítězové i s odměnou v podobě akrobatického letu s Red Bull Flying Bulls.
S tímto časem by se opatovští borci umístili i na celkovém druhém místě mezi mužskými štafetami (další z disciplín harrachovského běhu) a to pouze o 8 sekund za štafetou ASK Slavia Praha, kteří jsou úřadujícím mistry světa v této disciplíně.

Gratulujeme!

 

Foto: SDH Opatovice

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář