Valšovice mají další mistry republiky!

Valšovice mají další mistry republiky! image not found

První srpnovou sobotu se v Chebu konalo MČR smíšených dvojic v pétanque, na kterém Valšovice opět vybojovali zlato.

Do západočeského města se sjelo necelých 60 týmů ze všech koutů republiky. Za slunečného počasí se hrálo pět kol švýcarským způsobem. Nejlepších šestnáct týmů bojovalo dále v play off o zisk kovů nejcennějších.

Valšovický klub reprezentovaly dva páry: Miloslava Kutá - Petr Tománek a Lenka Svobodová - Zbyněk Jakeš. Oběma dvojicím se podařilo probojovat až do čtvrtfinále, kde bohužel nastoupily proti sobě. Lenka a Zbyněk podlehli tlaku svých soupeřů a v dohrávkách skončili na pěkném sedmém místě.

Výhra Kuté a Tománka znamenala postup mezi čtyři nejlepší dublety. I zde nezaváhali a porazili druhý nasazený tým z Kolové, medaili tak již měli jistou. To, že bude zlatá, rozhodl poslední zápas s loňskými juniorskými mistry, který skončil v pozdních nočních hodinách. Týmu z Lipníka v Čechách se nevydařil začátek, a přestože využil chyby protihráčů a v jednom náhozu si připsal pět bodů, porazit Kutou a Tománka se jim již nepodařilo. Ti se po výhře 13:11 mohli radovat z titulu Mistrů ČR.

Valšovický klub se tak po druhém místě Jirky Grepla na prestižním turnaji minulou sobotu ve Slavkově opět pyšní cennou trofejí.         

Gratulujeme!

Autor: Miloslava Kutá
Foto: Lenka Svobodová                                                                                 

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář